Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress.com-ról mi a...

Aliexpress.com-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Megbízható? A megvásárolt termék olyan, mint a képen? nem vernek át?

Mert én szeretnék egy telefont rendelni és elég gyanús, hogy kb 50000Ft-ba kerül...

link: [link]

Ha megrendelném, meg is kapnám? milyen a minősége?



2013. szept. 14. 10:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Én már rendeltem itt , és igen, mebizható. Én is telefont vettem és nem volt átverés. Szóval nyugottan rendeld meg. De ha megrendelted és meg is jött várom a válaszodat , hogy neked is jó minőségbe jött-e meg, annyi az egész hogy ha kijön a postás akkor még alá kell irnod a pípírt hogy válalod a kiszállítás költségeit
2013. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A megbizhatosag, minoseg, stb, akarcsak az ebayen, az eladotol fugg, nem az Aliexpress-tol.


"és elég gyanús, hogy kb 50000Ft-ba kerül... "


Azt ugye tudod, hogy a belinkelt telefon nem egy Samsung galaxy S4? Ettol fuggetlenul, persze, meg megerheti a penzet, de egy noname telo helyett en inkabb egy "komolyabb" markat javasolnek, van egy csomo olcso kinai marka amikrol jokat hallani, pl. Jiayu, THL, Lenovo...


Meg azzal is szamolj, hogy lehet, hogy kell fizess meg 27%-os AFAt mikor megerkezik!

2013. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Linkoln ***** válasza:
9%

Higgy nekem. Aliexpressz összefoglaló hely. Egy piac. Bárki ott lehet. De kb, csak Kínaiak vannak. Nem vagyok rasszista, de a Kínaiak mind át akarnak verni, le akarnak húzni. Tojnak a szabályokra, törvényekre.

Szemrebbenés nélkül el sem küldik neked a temréket ha van rá mód. Aliexpressznek ez a lényege. Véd téged. De sok mindent nem tehetsz... Elküldi, fos, így jártál.

Elküldi, átvilágítják (Mert a csomagon levő ár erősen kamus lesz) teló gyanús. Kinyitják, ha rajta a logó, jobb esetben megálapítják az értékét (Hazai átlag érték) mondjuk 150ezer ft-ot. Erre 10% vám és 29% áfa. Fizetsz 60ezret... Egy vaacak hamisiítványra, vagy nem fizetsz és nem kapod meg.

B variáció. Látják hogy hamis, szerzői jogvédelmet sértett, és megsemmisítik. Te mivel több mint 100ezer ft-os kárt okoztál volna a gyártónak, bűntetőjogi eljárást is szerezhetsz magadra. Ami rendkívül kellemetlen.

Jó esetben, kamus árral átcsúszik a vámon, kapsz egy talán nem vacak telefont (De az esetek 90%-ában kegyetlen szar a csúcskategória replikája) és örülhetsz a fejednek, átcsalál a vámon egy vackot drágáér...

2013. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Utolso, azert nem ilyen rossz a helyzet, en meg nem hallottam olyant, hogy atvertek volna valakit aliexpressen telefon vasarlaskor, pedig eleg sok forumot vegigolvastam ebben a temaban. :) Vamot sem kell fizetned, csak 27%-os afat, nehany esetben azt is meg lehet kerulni. Ha meg tudod igazolni, hogy mennyit fizettel erte, nem 150k-bol szamitjak.


Van sok komolyabb kinai marka, ami nem hamisitvany, de meg ha az is lenne, az eredeti gyartoja vegkepp nem fog pereskedni veled. :)


De teny, hogy van benne kis kockazat a minoseg miatt...

2013. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már fél éve használom az aliexpress-t, eddig nem volt minőségi problémám a telefonokkal, mivel márkás telefonokat veszek. Jelenleg nagyon jó vételnek számít a Lenovo A660. Már párat vettem belőle és nem volt gond vele a határon. ;)

Singapore Postával jött, 2 hét alatt itt volt. DHL használatoát nem ajánlom,mert azokat jobban átvizsgálják -egyszer próbáltam ki,akkor is fizethettem keményen az ÁFÁ-t

2013. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Linkoln ***** válasza:
12%

Kínaiak át akarnak vágni, akkor is ezt vallom.

Ha nem muszáj nem fizetnek semmiért.

A minőség nagyon gyatra.

Az ÉG és FÖLD ha nem kínai hamisítványt veszel fillérekért hanem kínából veszel egy eredeti telefont. Gazdaságpolitika. Jóval olcsóbban kijön egy kínainak a teló mint idehaza. Ez így van rendjén, így olcsóbban lehet venni.

Nah de csúcskategóriás noname kínai telót venni olcsóér.. Ne próbáld ki ha jót akarsz.

2013. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Linkoln ***** válasza:
12%
Mellesleg, azért hangsúlyoztam ki a negatív oldalát, mer tényleg illegális venni a replikákat. Mindenkinek rossz, csak a skót vásárlónak nem, meg a csaló kínainak.
2013. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Linkoln, szerintem neked GSM boltod van MO-n, ezert mocskolod ennyire a kinaiakat! :)


Vallhatsz barmit, az Aliexpressen (es ebay-en meg valoszinuleg mas piacteren is) a komolyabb kinai eladoknak altalaban 97% folotti az ertekelesuk.

2013. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Linkoln ***** válasza:
17%

Nincs GSM boltom, de... Sok kínai ügyfélhez, és termékhez volt szerencsém. Messze a legratyibb a minőség amit valaha láttam.

Mindent hamisítanak, csalnak, lopnak hazudnak. Annyit hazudnak hogy az agyam eldobom.

Megkérdezel egy kínait:

Ez ugyan olyan jó mint a másik? Persze persze.

Ez 2 hét alatt ittvan? Persze persze.

Olyan mint a képen? Persze persze.

Tudunk majd a jövőben kompromisszumokat kötni? Persze persze.

Ha egyszerre többet kérdezel, csak 1-re válaszolnak, de az persze.. Valóság: Tojnak rá, gőzük sincs róla hogy mit kérdeztél stb.

Olyan hogy szabvány kínában nincs is kb... Csak formaisság.

Lehet hogy egy anomália hogy csak rossz tapasztalatom van a kínaiakkal kb. De nem valószínű.

Elhiszem hogy a valóság könnyen meglehet hogy jobb ennél. De csak óvatosan.

Menny fel aliexpress helyett az üzemeltető alibaba honlapjára. Keress egy jó kontaktot, és hozass valamit. 90% hogy átvágnak ha jó az üzlet és nem figyelsz.

2013. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A magyar eladok sem kulonbek, bemesz egy uzletbe, hulyenek neznek, szemedbe hazudnak, gyozkodnek, hogy igenis szukseged van a dragabb termekre...
2013. szept. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!