Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet utolérni egy csalót?

Hogy lehet utolérni egy csalót?

Figyelt kérdés

Interneten vettem tőle egy 32GB-os Pendrive-t (Adathordozót).

Utánvétellel vettem át postán keresztül.

És a címet amit ráírt a csomagra nem a saját címe.

A dobozban csak újságpapír volt.

A csomagért postával együtt 8000 Ft-ot fizettem.



2013. szept. 15. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

"Utánvétellel vettem át postán keresztül.

És a címet amit ráírt a csomagra nem a saját címe. "


Attól még valósnak kéne lennie, mivel az utánvétes pénzt arra a címre küldik vissza, és ismernie kell ott valakit, hogy megkapja. Persze ha te megkeresed és levered rajta az önbíráskodás... Feljelentheted, hogy másokat ne tudjon átverni, jelentheted a hirdető oldalnak is a problémádat, de a pénzedet nagy valószinűséggel sosem látod viszont, ha mégis, az évekbe telhet.

2013. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
82%

A válság nagy előnye, hogy az emberek okosabbak lesznek a végére. Készüljünk, egyre több ember megélhetése kerül veszélybe, egyre többen fognak megpróbálni így másokból pénzt kicsalni. Ezzel együtt nyilván nőni fog az áldozatok száma is. Aminek örülhetünk, hogy sokan megtanulják:

- csak személyesen, kipróbálással veszünk bármit is

- ami olcsó, az okkal az


Az emberek mindig hisznek a mesékben. Hiszik, hogy pont ők fogják ki a tuti vételt, ami pont az ország másik felében van. Vagy hiszik, hogy megtalálták az egyetlen nemdohányzó nyugdíjas svájci orvosfeleség által harmadik autónak használt 2004-es BMW M3-ast 32ezer kilométerrel ezer euróért.


Úgyhogy emberek, örüljünk a válságnak.


Kérdező, ne fáradj, a pénzed nem kapod vissza. A küldő fél meg fog esküdni, hogy ő bizony belerakta a pendriveot... Lehet, hogy feljelent rágalmazásért is, ha nagy a szád és bíróságra mész...

2013. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!