Meglop a biztosító?

Figyelt kérdés
Ugye a gépjármű felelősségbiztosítás kötelező, nekem három éve van autóm, azóta befizettem kb. 200 ezer Ft-ot, nem volt balesetem, na most hová tűnt ez a pénz?Csak úgy odaadtam nekik ennyit?Miért nem fizetik vissza?
2013. szept. 16. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert ha okozol egy 10 milliós kárt akkor sem fogják azt mondani, hogy csak 200e-t térítenek meg a kárból, mert te csak annyit fizettél be nekik, a többi álld zsebből...
2013. szept. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A biztosítás mindig és mindenhol ilyen volt, és lesz is. Te fizetsz egy csomó pénzt, hogy HA(!) kárt okozol, akkor a biztosító fizet helyetted. Ha nem okozol kárt, akkor a legjobb ügyfél vagy a biztosítónak. Ezt elvileg díjcsökkentéssel jutalmazza (bónusz-malusz rendszer), ami utóbbi időben inkább a "kevésbé emelkedik a díj"-at jelenti. Ha viszont kárt okozol, akkor lényegesen drágább lesz a következő évben a díjad.


Nekem 9 éve van saját autóm, azóta fizetem a biztosítást. Saccra kb 9x40000-et, azaz 360000-et fizettem ki. Egyszer okoztam kárt ezalatt (kb kettővel beletolattam egy autóba parkolóból kiállásnál, ami megállt a holtteremben, mondván, hogy látta, hogy nem fogok megállni...). Ez a kis manőver amúgy 547000Ft-ba fájt volna, ami az akkori autóm értékének laza háromszorosa volt, és mint írtam azóta sem fizettem összesen annyi pénzt kötelezőre.

2013. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nagylzs válasza:

A válasz a szerződésben van. A szerződés rögzíti, hogy az egyes feleknek mik a jogai és a kötelezettségei. Ha a biztosító azt a pénzt szedi be amire te őt fölhatalmaztad (a megkötött szerződéssel), akkor ez nem lopás, hanem a szerződés betartása.


Hová lesz a pénz: első körben a biztosító bankszámláján jelenik meg. Utána a biztosító fölhasználja - vagy más káresetek térítésére, vagy egyéb működési költségek megtérítésére, vagy pl. a biztosító profitja lesz belőle, aminek egy részét megtartják, egy másik részét szétosztják a részvényesek között (ha vannak).

2013. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!