Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Múlt héten vettem a Telekomnál...

Múlt héten vettem a Telekomnál telefont feltöltőkártyával. A héten jött egy SMS az OTP banktól, hogy hitelkártya tartozásom van. Lehet, hogy visszaéltek az adataimmal vagy, , használt" kártyát adtak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 08:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Soha nem igényeltem hitelkártyát, a bankomnál a régi telefonszámom van megadva.
2013. szept. 17. 08:30
 2/4 anonim válasza:
0%
Ha éppen fizetés előtti üres állapotban volt a számlád (100-200 Ft vagy hasonló egyenleggel), akkor lehet most terhelték rá a vásárlások és készpénzfelvételek utáni megnövelt jutalékokat, így a számlád mínuszba került, amit a bank meghitelez. Menj be és fizesd be az aprópénzt nekik, legalább megtudod mi történt és mi mennyibe kerül :)
2013. szept. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár hete jártunk ugyanígy, pont az OTPvel.

A telefonszámokat, amiket nem használnak bizonyos ideje, újra kiadják.

Az OTP nem törli a régi telefonszámokat a rendszeréből és a telefonszám régi tulajdonosának a tartozása miatt küldi az SMSt.

Nekem sosem volt hitelkártyám, több éve nincs számlám az OTPnél.

Írtam nekik e-mail-t, amiben ezt leírtam. Erre még e-mailben személyes adatokat kértek tőlem, hogy tisztázzák, hogy valóban nincs feléjük tartozásom. Persze nem adtam meg, hanem visszaírtam, hogy keressék meg a nyilvántartásukban, hogy náluk ez a telefonszám kihez van rendelve, keressék meg azt az ügyfelüket és tisztázzák vele, hogy már nem az övé az a telefonszám.

Érdekes módon így is (az én személyes adataim nélkül) meg tudták csinálni.

2013. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Igen, használt kártyát kaphattál, és a hitelkártya tartozás még az előző kártyabirtokost terheli.

Nagyon hamar kiadják másnak a "visszaadott" telefonszámokat. Tavaly lemondtunk egy előfizetést a telefonszámmal együtt, és nem minden ismerősnek lett megadva az új szám. Még egy hónap se telt el, mikor jött az egyik ismerősünk, mondja, hogy keresett telefonon, de más vette fel...

2013. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!