Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ilyen rosszak a befektetési...

Ha ilyen rosszak a befektetési alapok teljesítményei, akkor gyakran cserélődnek a portfóliómenedzserek?

Figyelt kérdés

Azt nézem, hogy nagyon sok befektetési alap mínuszban van, de sok kockázatos is maximum pár százalékot hoz évesítve, annyit vagy kevesebbet, mint egy bankbetét.


Még egyetemista vagyok, de ha majd munkába állok, szeretnék portfóliómenedzser lenni (egyfajta végső karriercélként).


Ha ilyen sok a rossz alapkezelő (a hozamai alapján), akkor annyira azért mégsem lehetetlen, hogy én is az lehessek egyszer, hogy kipróbálhassam magam, igaz?


2013. szept. 21. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiváló életszemlélet :)))
2013. szept. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A rosszul teljesítő alapok alapkezelőit egy idő után lecserélik, nem igaz?
2013. szept. 21. 13:01
 3/6 Flector 67 ***** válasza:
Nem biztos, hogy rosszul teljesít. Mindig 5 év átlagát kell nézni.
2013. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hosszú távot én is ismerem. Eddig is arról beszéltem. Ha megnézzük az 3, 5, 10 éves teljesítményeket, nagyon sok alapkezelő pocsék eredményt ért el.
2013. szept. 21. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb pocsék eredményt ért el ha a költségeket is számolod.

Ellenben hogy azért akarj olyan lenni, mert másik is szarok benne, akkor nem probléma ha te is az lennél.. az egy kicsit erős _)

2013. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak ezt mondom:


Azon a karriervonaton indulnék el, aminek a végállomása az, hogy szeretnék egy befektetési alap portfóliómenedzsere lenni. Lehet hogy 25, 30 vagy csak 35 évesen, de eljutnék oda.


És azt kérdeztem ehhez, hogy ugye a portfóliómenedzserek nincsenek bebetonozva a pozíciójukba, igaz? Aki 5 éven keresztül veszteséget hozott össze az alapjának (sok-sok-sok ilyen alap van), azt leváltják vérfrissítés miatt, tehát ha valaki szándékosan, direkt ilyen munkát szeretne (én), akkor nem lehetetlen, hogy találjon is?

2013. okt. 9. 11:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!