Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tűzoltó hogy dolgozik, és...

A tűzoltó hogy dolgozik, és náluk van Karácsonyi szünet?

Figyelt kérdés
Páromat lehet hogy felveszik tűzoltónak. Érdekelne, hogy dolgoznak ott? Azt tudom hogy 54 óra a heti munka összesen, de hogy van az elosztás? Gondolom náluk nincs piros betűs ünnepekkor pihenő. Vagy Karácsonykor és szilveszterkor hogy oldják meg?

2013. szept. 25. 22:46
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ügyeletet adnak.

Ha pedig riasztás van, akkor aki éppen nem részeg, az megy oltani.

A tűz sem tart karácsonyt meg szilvesztert.

2013. szept. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem úgy, ahogy a többi műszakba járó ember, pl. mentősök, ápolók, stb. karácsonykor, meg szilveszterkor is lehet tűz (sőt, az még veszélyesebb időszak. szóval be vannak osztva, ugyanúgy, mint az év többi napján. a tűz nem válogat, hogy most 8-16 közt, és csak hétköznapokon üt ki.
2013. szept. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Karácsonykor speciel rengeteg dolguk szokott lenni, meg télen általában, ugyanis sokszor gyulladnak fel sajnos karácsonyfák, meg vannak széndioxid-mérgezések, stb.

Nem, tűzoltóknál állandó ügyelet van, akit beosztanak, az bizony ünnepnapokon is dolgozik.

2013. szept. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Így igaz, nincs náluk ünnep, valóban sokszor munkásabb napjaik vannak olyankor a karácsonyfa-füzek miatt, mint egyéb napokon.

Azért a beosztást igyekeznek egymás között úgy elosztani, hogy a "szenteste" lehetőlet a családosok tudjanak otthon maradni, ill. lehetőleg minden dolgozónak jusson minimum 1 szabadnap az ünnepből.

És ilyenkor van tudtommal még az u.n. "lakásügyeletes", akinek nem kell feltétlen bent a munkahelyen dekkolni, maradhat otthon, de bármikor elérhető és munkára-képes állapotban szinte percek alatt "bevethető".

2013. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56%
Na az itt leírtak fele marhaság. Alapból 24-48ba járnak, ami azt jelenti, hogy reggel 7től másnap reggel 7ig és két nap szabadnap. Az teljesen mindegy az a 24 óra milyen napra esik. A karácsonyt jól mondták előttem, hogy akinek családja van az általában cserél, azzal akinek nincs és akinek nincs az pedig szilveszterkor van otthon. Az pedig hogy a 24 órán belül ebédszünet hasonló nincs. Ha épp kakálsz, eszel, tusolsz, alszol..stb, mindig maximum 2 percen belül elkell hagyni a laktanyát. Édesapám tűzoltó onnan tudom.
2013. szept. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző, mi volt a narhaság az előzőekben? Kb.mindenki azt írta, hogy műszakban dolgoznak, s folyamatos készültségben.ami mondjuk józan paraszti éssz kitalálható...
2013. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Évekig voltam egy olyan kis közösség tagja, amelynek több tűzoltó is tagja volt.

Nagyon jó kis csapat ők, de nem is csoda, amikor "dolgoznak", sok esetben adódnak olyan helyzetek, ahol bizony egyik élete a másikon múlik, múlhat, feltétlenül bízniuk kell egymásban, és minden körülmények között segíteniük kell egymást.


Ezért van az, hogy amikor tehetik (pl. karácsony, esküvő, stb. egyéb családi események) igyekeznek úgy intézni, hogy lehetőleg a beosztás is igazodjon ezekhez. Persze amikor menni kell, akkor viszont menni kell, akár a saját esküvőjéről is elmegy, mert a szíve-lelke azt diktálja!

Ezt vésd észbe!

És ha a párodat felveszik, akkor bizony ne csodálkozz, ha pl. az édesanyád által szervezett családi ebédet hagyja ott, mert hívást kapott!!!!

2013. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bazsyfej válasza:
A 3. válaszolónak írnám, hogy nem széndioxid hanem szénmonoxid az ütős az első a szódában van :)
2013. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jókat nevettem :D A tűzoltóknak nincs ünnep és nincs hétvége! Természetesen szabadságot lehet kivenni, de nem feltétlenül kapja meg. Olyanról meg nem hallottam még, hogy karácsonykor valaki szabira megy... Ja és mivel (nálunk) A-B-C csoport van, ezért a karácsony 3 napjából 1-en tuti dolgozik a tűzoltó... Az meg, hogy az ebéd mellől fel kell állnia tüzet oltani, nem feltétlenül igaz. Ha nincs szolgálati nap, akkor is berendelhetik, de azért legtöbbször az egy nagyobb horderejű dolog (árvíz, havazás...) és nem 2 percet adnak a beérésre.
2013. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így ahogy írod: a rendkívüli berendelés rendkívüli vészhelyzet esetén, nagyobb katasztrófák megelőzése érdekében szokott, ami tűz a tűzoltók szemében "normál eset", azokkal az éppen beosztásban, műszakban levő dolgozók is sikeresen megbírkóznak. Szerencsére!
2013. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!