Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért terjedt el az emberek...

Miért terjedt el az emberek között az a vélekedés, hogy földi halandó nem nyerheti meg a lottó főnyereményét?

Figyelt kérdés

Most is aktuális a kérdés, mivel éppen az egyik legnagyobb nyereményt vitte el valaki. De már azonnal megszólalt a kételkedők tábora, hogy mekkora átverés ez, ki hiszi ezt el, sose adnak oda átlag embernek ennyi pénzt...

Nekem mindig az jut erről eszembe, hogy mi magyarok már a bokorban is összeesküvést sejtünk. 1-2-3 milliárd nekünk felfoghatatlan, de magasabb körökben ez szinte semmiség.

Azonkívül a Szerencsejáték Zrt.-nek a nyeremény sokszorosa jön be hetente.

Ezen kívül a hatos esetében kézi sorsolás van, amit nem tudom, hogyan lehetne manipulálni, mikor átlagemberek húzzák a számokat, nem kiképzett bűvészek.

Szóval, miért terjedt el?



2013. szept. 27. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon egyszerű a dolog: IRIGYSÉG!


Amúgy van körülbelül 4 milliárd kombináció az 5-ös lottóban, szóval elég kicsi az esélye, hogy eltalálja valaki, így nem is sűrűn van rá példa.

2013. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, 1 a 44 millióhoz az esélye a találatnak. Tényleg iszonyat pici az esélye.
2013. szept. 27. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert Magyarországon az emberek egymás seggébe is benéznek, mégsem ismer senki senkit, aki legalább ismerne valakit, akinek az ismerőse nyerte meg a lottót.


Egy ilyen dolgot elég nehéz eltitkolni. Főleg, ha mondjuk valami szerencsés "szerencsétlen" nyeri meg, aki hát finoman szólva nem egy nagymenő, vagy dörzsölt alak.


Akkor aztán végképp. Persze, lehet, hogy okosak és megfontoltak és dörzsöltek és nagymenők nyerik meg, akik jól titkolják. Vagy mindenki elől, vagy az egész családjuk és az összes ismerősük is okos és megfontolt és dörzsölt és nagymenő és nem kotyogja ki, és sose tudja meg senki. Na de minden alkalommal?


Én nem hiszek az összeesküvés elméletekben, de azért valljuk be, tényleg érdekes, hogy amilyen pletykás, egymás életével mindent tudós és ráadásul ilyen icipici ország vagyunk, és azért ahhoz képest nem olyan rettentő ritkán vannak ilyen óriási nyeremények, mégse tud senki senkiről, akinek legalább az ismerősének az ismerőse ismert valakit aki...

2013. szept. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Nekem a szomszédom megnyerte az ötös lottó főnyereményt jó pár éve. Nem is költözött messze, pár utcával odébb vett egy bazi nagy telket és épített rá egy olyan 360 nm-es 3 szintes kecót. Szegény mondjuk 2-3 évre rá meghalt rákban, de ez más kérdés.


Kérdező:

A válasz szerintem mindennél egyszerűbb: Az összeesküvés elméletek nagyon izgalmasak, ezért népszerűek. Nem csak a lottónál, minden témában. A lottónál fokozottan, hiszen ellentétben a külföldi példákkal a Szerencsejáték ZRT. ugye csak akkor hozhatja a magyar hatályos törvények szerint nyilvánosságra a nyertes kilétét, ha a nyertes ahhoz hozzájárul. És ugye épeszű embeer MO-n nem járul hozzá, hogy nagy dobra verjék, hogy nyert XXXX milliót vagy milliárdot, mert akkor megjelenik a lejmolók hada, esetleg még a bűnözők is.


Amúgy meggyőződésem, hogy aki olyan körökben mozog (például magánbankár nagy befektetési alapoknál vagy bankoknál) ott előfordul, hogy egy-egy ilyen személy akár több lottónyertest is ismer személyesen.


Visszatérve a mondandóm elejéhez, nagyon sokan egyszerűen szétosszák a nyereményüket a családban, ezért nem látni annyi milliárdost szaladgálni az utcán. Most ugye 3 mrd volt a nyeremény, ez extrém sok, az átlag lottónyeremény 5-600 millió ft. Akinek van 6-8 közeli hozzátartozója, mindnek ad 30-50 milliót, hogy vegyen házat, fizesse ki a hitelét, éljen egy kicsit jól ő is, vesz magának is szép házat, autót, nyaral párat és már volt is nincs is nyeremény. A sztatisztikák szerint (külföldön ugye, mert ott publikus a dolog, de minden bizonnyal itthon sincs másként) a nyertesek 80%-a az első 2 évben gyakorlatilag elveszíti a teljes nyeremény összeget és visszasüllyed a nyerés előtti életszínvonalára.

2013. szept. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%

Szerinted odaadnak valakinek több milliárd forintot?

Mert szerintem nem,kamu az egész! Ezért nem is lottózom.

2014. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köszönjük Emese
2014. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!