Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs munkám pedig már lassan-...

Nincs munkám pedig már lassan-lassan önállósodnom kéne, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy szerintem elcsesztem az eddigi 21 évemet ahogy van. Szüleim nyakán élek, persze ez őket nem zavarja, de engem mégis csak motoszkál az a gondolat, hogy lassan itt lenne az idő önállósodnom. Az egyetemi pályafutásomnak lőttek, túl nagy fába vágtam a fejszémet túl sokat gondoltam magamról, sikeresen bejutottam államira de átsoroltak önköltségesre, és az a problémám, hogy azt meg nem fogom tudni fizetni. Most persze lepassziváltattam magamat, szüleimnek nem merek semmit mondani erről mert félek, hogy nagyon kiakadnak, közben persze emiatt, hogy titkolnom kell lelkiismeret furdalásom is van, de mielőbb ki fogok szerintem iratkozni onnan. Munkát alig találok, néztem még árufeltöltőnek is referencia kell, ahová meg esélyem lenne egyszerűen visszautasítanak... Angolul folyékonyan beszélek abból most megpróbálok egy felsőfokú nyelvvizsgát letenni. Még jogsim sincs :( Külföldre mennék legszívesebben, de sakk matt-ban érzem magamat hiszen nincs pénzem. Amihez értenék, most így utólag rájöttem - az a zene, viszont órákra nem fogok tudni menni mert akkor meg kiderülne, hogy nem járok egyetemre :S :'(

Azt szeretném elérni, hogy amire a szüleim megtudnák, hogy nem megy annyira jól az egyetem mint azt gondolják, arra már legyek egy hasznos személyiség valahol, anyagi háttérrel és egy másik egyben stabilabb céllal, hogy ne okozzak nekik csalódást.

Nagyon szépen megkérlek titeket, hogy segítsetek ki valami ötlettel, mert egyszerűen kifogytam belőlük és kezdem elveszteni a reményt. Van még valaki ilyen helyzetben mint én?


21/F



2013. szept. 30. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nagy a munkanélküliség. Veri a kormánya mellét hogy lejjebb tornázták a munkanélküliségi rátát, de ez csak a közmunkaprogram miatt volt lehetséges. Ettől még nem lett több embernek megélhetést nyújtó munkája.

A te esetedben a legegészségesebb ha lemondasz arról hogy a közeljövőben önállósodni tudsz. A munkanélküliek egynegyede 25 év alatti pályakezdő. Pont ez az amire senkinek semmi szüksége. Mindenhova szakmai gyakorlatot és persze képzettséget várnak el. Egy munkáltató sem fog téged választani egy olyannal szemben akinek már van valami gyakorlata és/vagy valami képzettsége.


Ha nincs pénzed, nincsenek kapcsolataid és fogalmad sincs hogy mihez kezdj, a legjobb ha folytatod a kilátástalanak tűnő munkakeresést. Megpályázhatsz mindent aminél van egy fikarcnyi esély rá hogy felvesznek és és egyszer talán majd sikered lesz.

2013. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben irányt kéne változtass az életedben.


itt leírod, hogy elbasztad, oké szép. De ez kevés, erre mindenki képes, hogy anonim kicsit hisztizzen. Ne sértődj meg.


Szóval szerintem vállald fel, hogy ezt elcseszted, az ember hibázik, gyakran, tanul belőle. Mondd meg otthon, hogy egyetem passz nem fog menni, más irányt akarsz keresni, ebben támogassanak.


Az angol nagyon jó dolog. Sokat segíthet. Sok szakmai tudást nem igénylő adminisztratív melóban nagy löket.


Találd ki, hogy mi érdekel. Ha a zene, akkor kicsit pörgessed jobban, hogy abból hogyan tudnál megélni.


Ha a szüleid szeretnek, akkor támogatni fognak.


A zene marha jó dolog, nem akarlak lebeszélni, de azért gondold át, hátha találsz valami felkapottabb szakmát is amivel el tudsz a jövőben helyezkedni, akkor külföldön, hisz angolul tudsz.

2013. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szüleidnek kb. a születésedtől fogva félre kellett volna tennie pénzt az egyetemedre készülve.


Mindemellett igazak, amiket az előző válaszolók is írtak.

2013. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettő hozzászólást sokat segítettek és igazatok van hát változtatni fogok az biztos. Pont ezért szeretnék külföldre menni, hogy hátha ott valamit tudnék kezdeni, persze itthon kell valahogyan előbb megalapozni az anyagi hátteret úgymond.
2013. szept. 30. 22:40
 5/7 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: csak az a gond, hogy akkoriban nagy volt a szegénység (kommunizmus miatt) és pillanatnyilag sem vet fel minket a pénz.

Engem nem is a pénz érdekelne, hanem az, hogy valaki neves legyen belőlem - egy híres ember mint egy zeneszerző(klasszikus) vagy egy költő aki valamit hátrahagy a világnak és büszkén távozik.

2013. szept. 30. 23:26
 6/7 anonim ***** válasza:

ahhoz biza alkotni kell. a karrier meg pénz a kellemes élethez kell.


De a hírnévhez alkotni kell valamit.

Persze ha meztelenül kiállsz a hősök terére egy szobor tetejére és maszturbálás közben leugrasz és meghalsz akkor is leszel valaki, csak max nem pozitív értelemben. Ezt most azért írom, mert pl ezek a degenerált éjjel nappal bp-s b..omarcok is "alkotnak" csak épp nulla a valódi értéke és csak rombol. szerintem.


Tehát valami pozitív alkotás kell.

A zene ebben egyszerű. Ha tudsz zenélni, pl gitár, akkor azzal tudsz zeneszámokat írni, jutub meg a te helyed. Persze 99%, hogy sablonos vacakot fogsz írni, de a nagy bandák se úgy kezdték, hogy az első lemezükkel befutottak.

2013. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak.. Köszi a tanácsot, képzeld én is pozitív alkotásra gondoltam, nem vagyok gügye... Amúgy meg zongorázni szeretek és nem sablonos lesz hanem teljesen egyedi, eltér a többi klasszikus alapoktól. Ahány ember annyi féle zene
2013. okt. 1. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!