Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Intrum Justitia tartozáskez...

Az Intrum Justitia tartozáskezelő és behajtó cég valóban csak 2 évnél nem régebbi tartozásokat jogosult behajtani? Fontos! Kérlek Titeket, csak olyanok válaszoljanak, akik biztosan tudják!

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 15:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem, de birosagi vegzes, vagy egyeb hivatalos papir kell hozza, es par millio forint alatt szoba sem allnak veled.

(en probaltam veluk behajttatni nehany eve egy masfel millios tartozast, de azt modntak, h kis tetellel nem foglalkoznak)

2013. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
haha.az érdekes tőlem 60 ezer forintot hajtott be az intrum..
2013. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
ja és a kérdésre válaszolva.2006-bol volt a tartozás és idén hajtotta be..szóval behajthat 2 évnél régebbi tartozást.
2013. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk meg 8ezer valamennyit akart behajtani, aminek csak a fele volt a tartozás, a másik fele már az ő gázsijuk, és már vagy 3-4 éves dologgal kapcsolatban.
2013. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

5 év az elévülési idő. Ezen belül nehéz ügyed van. Esetleg ellentmondhatsz, ha jó indokod van rá.

5 éven belül akkor van esélyed, ha formai hibát vét. Ha például nem ajánlva küldenek felszólítást, ne foglalkozz vele. Ilyenkor jobb csendben maradni.

2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszaitokat! Az Elmű kereste meg őket jelen esetben, egy 2008 június - 2009 januári időszaki számlatartozással, amit rajtam akarnak behajtani. Utánajártam, jogtalanul került a szerződés a nevemre, rendőrségi papírom van róla, hogy okirat-hamisítás történt, de ennek 3év az elévülési ideje, így nem tudnak mit tenni, az Intrum viszont zaklat (már 52000-rel tartozom).

Ha volt már valaki hasonló cipőben, megköszönném, ha leírná a tapasztalatait, akár privát üzenetben is!

2013. okt. 9. 19:31
 7/26 Agent Skopsko válasza:
100%
Az IJ ellen 2 pert nyertem ügyfeleimnek, de a családomat is megtalálták és akkor is kikaptak. Alapból elfelejtik bemutatni a meghatalmazásukat - még a "jogi képviselőjük is - és innentől kezdve nincs is ügy ezt kb 1000X elmeséltem nekik.Ha megjelenek a portájukon kiürül az épület, vagy nincs bent akit keresek.A nagy számú ügyre hajtanak és a kisebb kategóriás követelésekben elég eredményesek. Most hogy hazajöttem egy kicsit már szinte hiányoznak :)
2014. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
3%

huuu!de nagy menőnek képzeled magad utolsó!


Egy intrumos

2015. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy sz..házi vérszívó banda. Egyetlen jogszerű lépésk sincs a "behajtás" során. Eleve a behajtás szó használata is vicc. Arra csak végrehajtó jogosult. Az Ij nem hatóság, hanem egy faktorcég, egy egyszerű gazdasági társaság civil jogokkal. Milliószor rúgták már őket 3,14csán, csoda, hogy még léteznek. Normális országban nem tűrik meg az ilyen hiénákaz. Az is egy frusztrált majom, aki elmegy ezekhez dolgozni.
2015. febr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
79%

utolsó te aztán értesz hozzá

Az Intrum jogosult jövedelemletiltásra, bíróságokkal, végrehajtókkal is egyeztet.Kezdeményez végrehajtásokat is.

sokszor keresnek jogászokat cégükhöz.

Én is jelentkeztem anno, csak nem tudtam megfizetni:), inkább egy olyan céghez mentem, akik méltányolják a tudásom

2015. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!