Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha olyan pénzátadási bizonylat...

Ha olyan pénzátadási bizonylatom van amin szerepel 2 tanú, de a személyigazolvány számuk hamis, tehát nem létező személyek, akkor érvényes, azaz bizonyító erejű a bizonylat vagy semmisnek kell tekinteni?

Figyelt kérdés

Eladtam a lakásomat és nem fizették ki a felét,viszont a vevő a rendőrségen bemutatott egy bizonylatot nem létező személyek letanúzásával,hogy fizetett, így megszüntették a nyomozást azzal az indokkal, hogy a személyi igazolványszám alapján beazonosíthatatlan a 2 tanú és nem találtak bűncselekményre utaló jelet, szerintetek ez mi? Ilyen komolyan létezik?

Az első felét kifizette, ezt mindketten bizonyítani tudjuk, a másik felét viszont nem fizette ki és el is adta a lakást mert sajnos lemondtam a tulajdonjogról, így nem visszaállítható a szerződés. Feljelentettem mert a kifizetés határideje után elérhetetlen lett a vevő, pénz sehol. És beidéztek többször is, és a rendőrség erre jutott úgy, hogy tele van ellentmondásokkal a rendőrségi határozat a nyomozás megszűntetéséről. Ez tényleg így működik, hogy átverek embereket és közben így gazdagodok meg és még meg is úszom?? Ezt meg lehet tenni ha van 2 hamis tanúm?? Hát hova tart ez a világ?



2013. okt. 8. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű.


Először csípőből azt akartam írni, hogy persze, hogy a rendőrség megszüntette a nyomozást, hiszen nem történt bűncselekményt, a továbbiakban pedig polgári peres a "nemfizetés" ügye.


Viszont ha a te aláírásodat aláhamisították (gondolom?), akkor az okirathamisítás, ami viszont bűncselekmény, így kicsit homályos az ügy...


Mindenesetre az nagy gond, hogy te a teljes összeg átvétele előtt elengedted a tulajdonjogot, a nemfizetés maga pedig polgári peres ügy, nem a rendőrség dolga...

2013. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyorsan kellene lépned, mert, ha eladják az ingatlant, akkor az új vevő már jóhiszemű és akkor vége a dalnak. Azonnal fordulj jó (JÓ!) ügyvédhez! Budapesten tudok ebben segíteni.
2013. okt. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már eladta a lakást az első részlet kifizetését követően kb 2 hónap múlva...és mivel jelzálog van azóta a lakáson így ez nem járható út. Voltam ügyvédnél és ő javasolta a feljelentést mert akkor büntető per lesz és az gyorsabb és hatékonyabb mint a polgári. Az ügyvéd felhívta a szerződést készítő ügyvédet - aki már nem ügyvéd, milyen érdekes - aki azzal kezdte, hogy nem rögzítheti a beszélgetést, elmondta, hogy a vevő aki megvette a lakásomat nem ő a mozgatórugója a dolognak, ő csak a nevét adta ehhez, és nem ez az első eset ami így végződik...tehát tudta nagyon jól az ügyvéd, de legalábbis sejthette, hogy nem lesz kifizetve a pénz, de nem szólt egy árva mukkot sem amikor aláírtam, még csak nem is mondta el, hogy így járhatok...természetesen az ügyvédet is kihallgatták, aki elmondta ezelőtt semmilyen kapcsolata nem volt a vevőmmel...és a vevőm is telefonon felvilágosított, hogy az egyik legnagyobb behajtó cég igazgatója a legjobb barátja, így semmit nem fogok tudni behajtani. Na ilyenkor mi a helyzet? :( Hibás vagyok ezt nem vitatom, de az, hogy ezt meg lehet tenni...nem akarom elhinni. 5 millió Ft-ról beszélünk...keresgéltem ügyvédet, aki sikerdíj fejében elvállalja, de meg se akarták nézni az ügyemet, mindenhol az elutasítás csak, pedig 30 %-ot ajánlottam...az azért nem olyan kevés szerintem.
2013. okt. 10. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Basszus, a te leveled volt a metró újságban?
2013. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen az enyém, meg is kerestek ügyvédek szerencsére így remélhetőleg történni fog valami! :)
2013. okt. 18. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!