Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a "csokipénzem" nem költöm...

Ha a "csokipénzem" nem költöm el mennyit kereshetek?

Figyelt kérdés
Szóval, sok hülyeséget veszek mindig a büfébe a suliba. csoki stbstb.. kb napi 4-500 ftot költök el ott, DE ha oda adom másnak a pénzt hogy mindig rakja el és gyüjtse nekem kb mikor kérjem vissza a pénzt egybe?:D Szerintetek ez érdemes vagy valami más tipp?
2013. okt. 9. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan gyerek bankszámlák ahol a gyűjtésért cserébe plusz ajándékok is járnak.
2013. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.: nem kell odaadni senkinek, veszel egy perselyt, abba gyűjtöd.

2.: Csipkebokor vessző

3.: Egy egyszerű számítással kiszámolod, hogy heti 5 sulinap szorozva átlagosan 450 Ft-tal, az mennyi egy hét alatt... mennyi 4 hét alatt... és így tovább Aztán kijelölsz a jövőben egy összeget, amit ha elérsz, kiveszed a pénzed. Vagy nem veszed ki, és akkor lesz egy kis tartalékod, mire befejezed a sulit.


Egyébként érdemes így gyűjtögetni, napi 4-500 pénz az nem kevés ám.

2013. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az egyik barátom ebből vette élete első komolyabb motorját ,szóval érdemes gyűjteni,találj egy célt.

Ne add oda senkinek ,vegyél egy perselyt ,vagy egyszerűen tedd félre és ne nyúlj hozzá.De szerintem létezik valami ifjúsági takarék számla .Gondold el napi 500 ft ha a hétvégéket nem számolod akkor is szép összeg egy év alatt

2013. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátom is elborzadt, amikor eszébe jutott, hogy mennyi pénzeket b@@szhatott el a gimnáziumi büfében az évek során. (Én mindig otthonról vittem szendvicset.) Napi 400-500 neki is megvolt.


Csak számold ki:


1 tanévben 183 tanítási nap van, ennyit jársz iskolába szeptembertől következő év júniusig. Azt mondod napi 400-500-at elversz. Legyen akkor 450 forint, amivel számolunk.


450x183 = 82 350 forint; havonta kicsivel több, mint 8000 forint.

Ha 500 forinttal számolunk, akkor 91 500 forint évente.


Ha négyosztályos gimibe jársz és elsős vagy, akkor ez azt jelenti, hogy 4 év alatt összegyűjthetsz simán 329 400 forintot (450-nel számolva) úgy is, ha nem kamatoztatod a pénzed. Ha bankba tennéd ahol kamatozhatna, akkor egy kicsivel több lenne, mondjuk 330 helyett 350-360 ezer.


Nagyon is érdemes félretenni a csokipénzt.

2013. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van átmeneti megoldás is. havonta elmész a tescoba s veszel feleannyiért csokit egy hónapra előre s beosztod. Ugyanúgy van csokid s 4. év végére lesz kb 200 000 Ft-od.


És ha képes vagy ilyen következetes kemény önfegyelemre szoktatni magad 4 év alatt az többet ér mint az érettségi.

2013. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos végzős vagyok már nem gólya:) Hasznos volt azért.
2013. okt. 9. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért most se késő. 50 000 is pénz. S az se kevés.
2013. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!