Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyiből éltek meg havonta...

Ti mennyiből éltek meg havonta? Hány tagú család vagytok? Tudtok sporolni? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés

7 hónapos várandós kismama vagyok. Dolgozom jelenleg, de a fönököm, már elküldene tgyásra. Aztán leesett ezzel mennyit sporolna rajtam, hiszen a fizetésem borítékos részét, nem kellene kifizetnie, ami nem kevés, és ha tgyás-t kérek akkor nála már fizetés nélküli szabin lennék.

De az a helyzet, hogy csak minimálbérre vagyok bejelentve, és azután fogom kapni a juttatásokat, ami 150 ezerrel lesz kevesebb a mostani béremnél, erre most ébredtem rá. Ne tudok sokat félretenni, nem vagyok sporolos típus. Pest mellett lakunk, naponta járunk kocsival dolgozni Pestre, különböző a munkabeosztásunk, ezért 2 kocsink van, Van egy családi házunk, némi hitelünk. Bevallom anyagias is vagyok, de a családért sok mindenről le tudok mondani. Más választásom nem is nagyon lesz.


2013. okt. 13. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Amiből lehet, az olcsóbbat kellene venni (ásv. víz, mosószer, kozmetikai cikkek, bizonyos ételek). Vannak akciós boltok, ahol ugyan azt megkapod olcsóbban (konkrétan pl. egy bizonyos tisztasági betét 200 Ft-al volt olcsóbb egy ilyen olcsó boltban, mint a drogériában és sok ilyen termék van) és véleményem szerint nagyrészt a márkás termékeknél is a nevet kell megfizetni, nem sokkal jobbak mint a névtelen, márkátlan dolgok. Én pl. nem veszek se márkás öblítőt, se márkás tisztítószert, mert próbáltam már, és nem jobbak mint az olcsóbb névtelenek. A 2 kocsi elég nagy kiadás, de ha vonattal vagy busszal nem lehet bejárni, akkor lehet hogy valóban kell. Esetleg kisebb autóra lehet cserélni vagy ilyesmi. Apró dolgok ezek, de havi több ezer Ft-ot meg lehet így spórolni szerintem. Persze elsőre nem sok, de hosszabb távon lehet így is spórolni - szerintem.
2013. okt. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
28%
Mindennap egy liter tejet olcsó szerencsi kakaóporral megfőzve és fél kiló kenyérrel meg lehet lenni 1-2 napig. Ha ezt meguntad egy nap 2 db legolcsóbb 90ft-os zacskóslevest egyél. Ez a legolcsóbb és járhatsz ingyen ételosztásra is.
2013. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 6 tagú család vagyunk. 1300 lej/hónap
2013. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Soha nem fogom megérteni ezt a mentalitást. Ha előreláthatóan hosszabb ideig szűköldödni kell, akkor miért a spórolásra rendezkesz be, ahelyett hogy a bevételeitek növelésén törnéd a fejed?
2013. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk, mert most megy épp szülni, ezáltal nem tud majd - annyit és úgy - dolgozni minimum 2-3 évig, mint eddig?
2013. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Mivel növelje a bevételeit? terhes és előreláthatólag pár évig nem fog dolgozni. A férj dolgozik. Persze, kereshet jobban fizető melót, de nem biztos hogy talál. Vállaljon be plusz melót hogy végül sose lássa a családját? Az is remek megoldás. Azt sem tudjuk, hogy mi a szakmájuk vagy mit dolgoznak. Mert mondjuk egy tanár adhat magánórákat, lehet mondjuk ruhavarrást vállalni vagy ezermesterek-típusúaknak bevállalni kisebb javításokat plusz pénzért. De nem mindenkinek olyan a szakmája, hogy abból a rendes melója mellett is profitáljon. Írj ötletet akkor bevétel növelésre.
2013. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
De, ingyen pénzügyi tanácsokat fogok adni, mert olyan nagylelkű vagyok...
2013. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
83%
Menjen vagont rakodni ?....idióta!
2013. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Huuu sokbol...7-800000 kicsuszik havonta de nekünk sok a fizetnivalo.

Azon nem tudsz sporolni h a férjed busszal jàr?? Azt àltalàban téritik. Vagy eladod a te autod?? Amugy megkell nézni a boltban h mit veszel nagyon sokat lehet sporolni ha nemcsak pakolgat az ember.

2013. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, hogy ilyen poénosra vette néhány válaszoló sok segítség nem érkezett, kivéve az első, nem iszok tejet, se kakaóval, se kenyérrel, ettől több tápláló dologra van szükségem, és szülés után, még inkább. Dolgoztunk pluszba én is a férjem is, de 3 hónapja nem bírok többet a napi munkámnál. Nem sokára szülök. A 2 kocsi sajna nem luxus, nem téritik az utazást, ha csak én járnék vonattal vagy busszal, akkor még pesten +bkv, többre jön ki.

Én egy divattervezőnél dolgozom, a férjem belföldön szállít kamionnal, ő sem tud autó nélkül lenni, mert sokszor hajnalban kezd, be kell érni valahogy kezdésre. Nem nagyon van más meló, emellett többlet munkát már ő sem tud vállalni, mert akkor nagy valószínűséggel nem bírná a napot végig csinálni. Elég sok balaeset van így is, ugye?

Így hát köszönöm, de a sok rossz indulatú okoskodó kíméljen meg.

2013. okt. 14. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!