Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A volt pasim kapott kölcsön...

A volt pasim kapott kölcsön 30 rudót még márciusban és azóta mindig azzal jön, hogy nem kapott fizut és nem akarja megadni. Miért nem kapom vissza a pénzem?

Figyelt kérdés

Megfnyegettem, hogy megyek a rendörségre, de kapott még egy esélyt, de most sem adta meg. Holnap már tényleg megyek a rendőrségre éss feljelentem lopásért, ha másképpen nem megy!

Sügösen kellene a pénz, mert várandós vagyok (3.hónap) A mostani páromtól van a gyermek.


2008. júl. 6. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél egy jót sétálni, akkor javaslom a rendőrség meglátogatását. Egyébként pedig nem.


Ez polgárjogi követelés, így bűncselekmény nem valósult meg. Mégcsak "szabálysértés" sem. Ő kölcsönkapott, azzal a hittel és tudattal, hogy vissza fogja adni. Most nem tudja/akarja. Ha azt tudod bizonyítani, hogy amikor KÖLCSÖNADTAD, ő már tudatában volt és SZÁNDÉKÁBAN ÁLLT az, hogy ne adja vissza, akkor lehet megtévesztés. De lopás nem.


Tehát ezért ne menj rendőrségre, mert nem hatásköre a rendőrségnek a polgárjogi követelésed ilyen jellegű kielégítése.


Amit tehetsz: Bemész a lakhelye szerint illetékességgel bíró bírósághoz panasznapon, előadod a történteket, ott kitöltenek egy fizetési meghagyást, rányalsz háromezer forint illetéket, és beadod. A bíróság meg megküldni neki.


Persze vigyázz ezzel is (a rendőrségre menetellel pedig pláne...) mert ha nem igazán tudod bizonyítani a követelésed, még te járhatsz rosszul. (Bíróság esetén ok nélküli pereskedés, rendőrség esetén pedig jogalap nélküli vád. Ha a másik fél kicsit "gerinctelen" te nagyon rosszul tudsz járni, ha nem tudsz megfelelően bizonyítani.)


Ha tudod bizonyítani, akkor is CSAK A BÍRÓSÁG tud segíteni. (Illetve segíteni nem, csak az eljárást megindítani, a fizetési meghagyást kiállítani. Aztán mire pénzhez juthatsz, az 4-6 hónap - ha nem ijed meg a pasid a fizetési meghagyástól. Ha megijed, akkor már két hónap után pénzednél lehetsz. Ja, ha az eljárást végig kell csinálni (végrehajtani), akkor az kb. ennyibe fog "fájni", mint a követelésed. Ezt neked kell megelőlegezni, és MAJD UTÓLAG A VÉGREHAJTÓ VÉGREHAJTJA - ha tudja. Ha nem, akkor az is "bukta."

2008. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szerintem nem a rendőrséggel kellene beszélni, inkább beszélj a mostani pasiddal, hogy beszéljen az expasid fejével, különben rosz vége lesz. Tapasztaltom: Barátomnak lógtak 12000 ft-al. Megbeszélték, hogy mikor fogja visszakapni a pénzt. 3 hét múlva sem kapta vissza. Közben a tagnak folyamatosan rágta a fülét, hogy agyja már vissza. 4ik héten 1 csapattal elkaptá, és elröték a bal gyűrüsújját. És láss csodát, másnap előkerült a pénz.
2008. júl. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Nekem némileg szakmába vág a kérdésed, de én is csak azt tudom javasolni amit az utolsó hsz. írt. Sajnos az ilyeneknél csak az ököljogot lehet érvényesíteni. Sajnálom, ez van. Pénzt nem adunk kölcsön még a testvérünknek sem, papír nélkül. Jól kiszúrtál magaddal, keress valakit, aki tudja belőle verni az összeget. Bocs, de ez van.
2008. júl. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindig utólag okos az ember. Éppen ma jártam a rendőrségen, ott jó kis fejmosást kaptam, és a válaszaitok alapján, nem fogok bírósághoz sem fordulni, hanem majd akkor kiveretem belőle, és ha kell a kocsiját lopatom el. Próbáltam szép szóval, ha nem megy, akkor keményebb kell legyek.

Köszi.

2008. júl. 7. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!