Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Így fizeti az önkormányzta a...

Így fizeti az önkormányzta a TB-met?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek az ő nyugdíja 89640ft.

Én igényelhetem hogy munkanélküliként fiezssék helyettem a TB-t?

Ő beleszámít a közös háztartásba?

köszönöm



2013. okt. 19. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér,vesztenivalód nincs.
2013. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha elmúltál már 20 éves, akkor anyukád nyugdíja (és egyéb jövedelme) nem számít a te jogosultságod megállapításánál.

A szociális törvény rendelkezik erről.

2013. okt. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. okt. 20. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon tèvedtek! Èn is ugyanebben a helyzetben voltam tavaly mint a kèrdezö, èz nem fizette az önkorm a Tb-m a szüleim nyugdíja meg vagyona miatt.
2013. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szüleid nyugdíja és vagyona csak akkor számít, ha 20 év alatti vagy.

"4. § (1) E törvény alkalmazásában

c)17 család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d)18 közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,


Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság


54. §337 (1)338 A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,339


a)340 akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.341


(2)342 A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza: a rászoruló személy nevét, lakcímét, Társadalombiztosítási Azonosító Jelét, a rászorultság tényét, az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(3)343 A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."


1993. évi III. törvény

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

[link]

2013. okt. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tisztában a jogszabályokkal, de azt tudom hogy amikor én intéztem fél éve a dolgot, fel kellett tüntetnem a velem egy háztartásban élők jövedelmét és igazolni is kellett bankszámlakivonattal vagy egyéb módon.

Személyesen ismerem az ügyintézőt aki azt mondta hogy kizárt hogy megkapom a támogatást ha olyan háztartásban élek ahol annyi a bevétel amennyi nálunk, ezért széttépte a lapot és kitöltöttünk közösen egy másikat amin úgy állítottuk be mintha egyedül élnék és nem lenne semmi bevételem.

Kérdeztem hogy nem-e fog szemet szúrni valakinek hogy nincs bevételem de egyedül élek. Azt monda hogy a hivatalnak nincs arra kapacitása hogy ilyen részletesen utána járjanak mindennek. Egyszerűen csak átfutnak rajta aztán ha első blikkre jogosnak ítélik akkor megadják.


És tényleg megkaptam.

2013. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy te nem vagy tisztába a jogszabályokkal, hanem az, hogy az ügyintéző sincs velük tisztában.

A törvényben világosan és érthetően le van írva:

"akinek családjában az egy főre jutó.....

család: egy lakásban, ... együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;

közeli hozzátartozó:

a házastárs, az élettárs

a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező..."

A szüleid nem házastársaid és nem 20 évesnél fiatalabb önálló keresettel rendelkezők, ebből kifolyólag nem számítanak a szoc.elbíráláskor a te családodba.

Ha nincs házastársad, élettársad, tv-ben felsorolt gyereked, akkor egymagad vagy egy család a törvény szempontjából.

Vagy a másik lehetőség: tisztában volt vele az ügyintéző, csak eljátszotta a "nagyon jófej vagyok, csalni is hajlandó vagyok miattad" szerepet.

2013. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2013. okt. 23. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!