Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek pár év bejelentett...

Akinek pár év bejelentett munkaviszonya van az fog kapni nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Mennyit?

2013. nov. 7. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a nyugdijkorhatart elerte, valamennyit megallapitanak majd neki a befizetett jarulekok alapjan, de az nem lesz nagy osszeg az biztos.
2013. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés lesz. Ilyenkor érdemes a "fekete" pénzek egy részét valami hosszútávú befektetésbe betolni, hogy legyen valami más bevétel is öreg korra. Mindenképp fontos az öngondoskodás.
2013. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És aki úgy keres, hogy adózik 16%-ot magánszemélyként, neki kell valami mást fizetni ami nyugdíjjárulék, hogy többet kapjon majd később?
2013. nov. 7. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit adózik magánszemélyként 16%-ot??? Kelleni nem kell, csak célszerű valamilyen jó, hosszú távú, saját megtakarítást elindítani, mint azt már előttem is írták. Szerintem mindenkinek érdemes, aki csak megteheti.
2013. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olyan tevékenység után - javíts ki ah tévedek, - amit magánszemélyként végzel, 16% adót fizetsz(2013), vagy nem?
2013. nov. 8. 00:18
 6/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
Az adozott pénznek semmi köze a nyugdijhoz!! Ha betolti valaki majd a nyugd.korhatárt és lesz neki ledolgozott 20-25 éve amikot fizette a nyugdijjárulékot akkor igen, ha nem fizetett akkor nem kap nyugdijat sem.Lehet,hogy vetnek valami cimen egy kis összeget, de az nem lesz elég a havi fűtésre sem.Én ugyanis 41 év szolg.idő után is csak 58ezret kaptam,2012 ben mentem ny.ba.
2013. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!