Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vasbetonszerelő keres külföldi...

Vasbetonszerelő keres külföldi munkát!?

Figyelt kérdés
Az apám keres munkát, lehetőleg külföldön. 10-15 év munka tapasztalata van az építőiparban és külföldön. Hivatalos végzettsége vasbetonszerelő. De mindenhez ért. Most legutóbb külföldön napelemet szereltek, vasbetont, ért a gipszkartonozáshoz. Szinte mindenhez. Már ezernyi emailt küldött el. Telefonált.. De nem jön össze neki semmi. 3hónapja itthol van, mert nincs munka. Sok álláshirdetés van, de a legtöbb kamu és nem is válaszolnak se emailra sem pedig telefonra. Tudom hogy hülyeség hogy ide írtam ki. De hátha van olyan ember aki keres ilyen munkaerőt mint apa. Akár külföldön. Autó van. Már mindent megpróbált hogy állást találjon de mintha megátkoztak volna minket. Semmi sem sikerül..

2013. nov. 9. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát keressen, sok szerencsét neki hozzá.

De ez egy kérdezős oldal, így tegyél fel valami kérdést is, ami nem az, hogy ki tud neki munkát adni.

2013. nov. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Face-en vannak csoportok, pl. a Munkalehetőségek Külföldre Vágyóknak. Ezen most több is megjelent, meg érdemes néha a kommenteket is elolvasni, ha vannak jó/rossz tapasztalatok, elmesélik az átveréseket is.

Lépjen be még a Magyarok Nyugaton csoportba, plusz ahová szeretne menni (Anglia, Ausztria, Németország) azoknak az országoknak a magyar csoportjaiba.


Legyen aktív, keresse meg a volt kollégákat (legalább adjanak referenciát), hogy ha bárki hall lehetőségekről, értesítsék.


Álláskereséskor pedig gyakran személyesen ott kell lenni. Ha van kint barátja, ismerőse, akinél lakni lehet 2-3 hétig, vagy tudnának ajánlani olcsó szállást, akkor érdemes bevállalni, mert emailben nem biztos, hogy behívnak valakit, hogy majd valamikor menjen, majd valamikor kezdhet és kiköltözik.

Ahová én először mentem vidékre, ott amihez én értek nem volt munka, elkezdtem 100 km-re odébb nézegetni egy nagyobb városban, de nem nagyon hívtak be. Közelebb cuccoltam, ahogy a lakcímem helyi lett, egyből jobban kerestek. Bár más területen dolgozom, de tényleg azt látom, hogy ha nem vagy cégvezető, topmenedzser vagy valami olyan spéci tudással rendelkező valaki, akit visznek mint a cukrot, akkor nem fognak levelezgetni, telefonálgatni, megvárni hogy odautazz, szállást keress, átköltözz.

2013. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Kommentelő köszönöm. A csoportok az jó ötlet. Utána néz. A volt munkatársakkal már beszélt. Mondták hogy szólnak ha van valami. Ezért is írtam, hogy mindent megpróbál. Mégegyszer köszi :)
2013. nov. 9. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert.

Most látom, hogy van még csoport: Német szakmunkák

[link]

2013. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Megnézem
2013. nov. 9. 15:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Éééés még egy, ezt nem is ismertem:


[link]


Külföldi állások gyűjteménye.

2013. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
majd a 3. 4. meló fog neki bejönni. Nekem is az első melóim 4 eurós béren mentek, és 13 órát melóztam. Most 9 óra és 2700 a zsebbe van, egy szombat rámegy még havonta. Asszony most jön ki a gyerekkel, ha a házamat sikerül eladni, ha nem otthagyatom magyarban. Remélem soha nem kell magyarban dolgoznom. Utálom a szemeteket, akik 280 euróval kiszúrták a szememem
2013. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) . Itt magyarországon nem lehet megélni. Igen, volt amikor nagyon jól keresett. De ez mindig változó. Most eljutott arra a pontra, hogy nagy szüksége van a melóra. De nézelődik. Még egyszer köszi. :)
2013. nov. 9. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!