Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár arra a 2hétre Táppénz?...

Jár arra a 2hétre Táppénz? Van erre valami törvény? 3honap után jár munkanélküli-segély?

Figyelt kérdés

19éves vagyok 2honapja dolgozok Közmunkásként. A 3.hónapot 2hét táp pénzel kezdtem. Előtte munkaviszonyom nem volt.


-November 30.-án lejár a szerződésem, tovább nem tudnak alkalmazni. Máshova nem tudok elhelyezkedni, mert porcleválásom van(februárba műtik)(most alibi munkákat csinálok a Polgármester jóvoltából, ennyivel kímél) De ha nem dolgozok nem lesz TB-m. És nem lesz mit ennem! Márciusig valahogy ki kell húzni!(akkor már dolgozhatnék műtét után)


2009. nov. 17. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A táppénz első 15 napja betegszabadság, amit a munkáltató (jelen esetben az önkormányzat) fizet.

Álláskeresési járadékra akkor lennél jogosult, ha az álláskeresővé válásod előtti 4 évben legalább 365 "bedolgozott" napod van (ebbe beleszámít a betegszabadság és a táppénz is, valamint az Alkalmi Munkavállalói Könyvvel történő foglalkoztatás is)

Ha a megelőző 4 évben nem volt 365 napod, de volt legalább 200, akkor álláskeresési segélyre leszel jogosult (90 napig)

Akkor járnál a "legjobban", ha a szerződésed lejárta utáni 3 napon belül passzív táppénzre mennél (az most talán maximum 45 nap)

Ha nem kapsz se munkát, se álláskeresési ellátást, kérhetsz rendkívüli segélyt az önkormányzattól.

Nem tudom, hogy a Rendelkezésre állási támogatásra jogosult lennél-e, azt az Önkormányzatnál kérdezd meg.

2009. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi az okosságot. Próbálok valamit intézni! Nem tudom ez az OKJ-s képzés él e még...
2009. nov. 17. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az első (és eddig egyetlen) hozzászóló vagyok.

Sikerült valamit intézned?

Még az jutott az eszembe, hogy kérhetsz átmeneti segélyt:

1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról 45.§ (a www.magyarorszag.hu jogszabály keresőjében megtalálod).

De ha végképp nem tudsz semmit intézni, a munkaügyiben akkor is regisztráltasd magad álláskeresőként.

2009. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a fáradozást! Pénteken kiderül,hogy tudnak e ilyen lábal tovább alkalmazni! Ha nem a Polgármester egyengeti az utam:) Nagyon szépen köszönöm azért...
2009. nov. 24. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!