Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az elállási idő csak arra az...

Az elállási idő csak arra az időre vonatkozik, amíg a termék a birtokomban van?

Figyelt kérdés

Interneten rendeltem egy 3 TB-os merevlemezt, személyesen átvettem az üzletben, de két nap után bemondta az unalmast. Visszavittem harmadik napon és kiderült hogy gyári hibás. Akkor sem és azóta sem adtak csereterméket, pedig ez már négy hete történt. Azóta minden héten hívom az üzletet, de annyit mondtak nekem, hogy már rajta vannak az ügyön és igyekeznek. Négy hét után kezd a hócipőm tele lenni, hogy nem képesek kicserélni.


Tehát a gyári hibás termék 2 napot volt nálam, és hetek óta nincs előre mozdulás ebben az ügyben. Ilyenkor elállhatok a vásárlástól (mert az 8 napra szól), tehát beleszámít az elállási idő lejárásába a használaton kívüli idő vagy várhatok az üzlet kényelme szerint?



2013. nov. 12. 13:46
 1/2 A kérdező kommentje:
A lényeg tehát hogy el szeretnék állni a vásárlási szerződéstől, élni szeretnék az elállási jogommal, már ha egyáltalán még élhetek ezen jogommal.
2013. nov. 12. 13:50
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Tökre nem értelek. Ha 2 nap után hibásan visszavitted akkor miért nem kérted vissza rögtön a teljes vételárat??? Vagy miért nem kértél egy teljesen ugyanolyan hibátlan terméket? Nem értem. Eljöttél akkor úgy az üzletből hogy se pénz, se áru csak egy ígéret? :O


Menj be és verd az asztalt, hogy vagy termék vagy pénzt vissza, mert ez így nagyon nem korrekt.

2013. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!