Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 100000 Ft-ért szeretnék...

100000 Ft-ért szeretnék elkezdeni online tőzsdézni, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Már egy ideje demózok a pluss500-al, és kezd jól menni. Kb. márciusig szeretnék gyakorolni, és az alapdolgokat megtanulni. A Plus500-at szeretném elkerülni, számos külföldi kritikát olvastam róla, valódi pénzt nem fektetnék bele. Van még olyan brókercég amelynél számlát nyithatok ilyen alacsony összeggel? Milyen könyveket ajánlotok? André Kostolany?

2013. nov. 17. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Léteznek értékpapírszámlák. Ezek olyanok mint a bankszámlák. Szolgáltatónál kell nyitni, lehet rá pénzt utalni és a ráutalt pénzzel nagyon sok mindent csinálni.


Lehet online csinálni. Ha nem online csinálod, hanem telefonos vagy személyes megbízással, akkor az ráadásul sokkal drágább is.


De egyszer mindenképpen fel kell keresned személyesen a helyet ahová mennél, mert a számlanyitáshoz személyesen is meg kell jelenni.


A nyitás nem jár semmilyen költséggel. Az, hogy később milyen költségei vannak, majd belinkelem alul, miután beszéltem azokról a szolgáltatókról, akik közül választhatsz.


Nekem három szolgáltatónál is van számlám, akikről úgy gondolom hogy a három legjobb (értsd legolcsóbb, legproblémamentesebb) Magyarországon, hogyha kisbefektetők, kispénzű spekulánsok akarnak számlát.


Ezek a KBC Equitas, az Erste és a Random Capital.


KBC: Ez a K&H Banknak a párja. A számlanyitáshoz egy K&H Bankba kell bemenned, de a banknak csak ennyi köze van hozzá, később nem kell vele foglalkoznod. Az a jó benne, hogy lehet vele nagyon sok helyen részvényt venni. Az USA és szinte minden európai tőzsde elérhető vele.


Erste: Nyilván az Erste bank párja. Be kell menned egy Erste fiókba és ott lehet számlát nyitni. A magyar és a német-osztrák tőzsdék érhetőek el rajta, valamint nagyon sok egyéb termék (tehát nem csak részvények), pl. befektetési alapok, certifikátok, meg sok más komoly termék.

Nem tudom diák vagy-e még (bárhol), de ha igen, akkor képzeld, az Erstének van Diák Értékpapírszámlája is! Ha ilyet nyitsz, akkor még olcsóbb az egész.


Random Capital: Nincs banki háttere, mint a másik kettőnek (ez nem jelent semmit). Egy jó és egy rossz. Jó: Ők a legolcsóbbak. Tényleg, nagyon olcsóak, majd meglátod amikor belinkelem a három cég díjait. Rossz: Csak a magyar tőzsde érhető el náluk. Magyar részvények, magyar határidős piac és magyar állampapírok.

Számlát úgy lehet nyitni, hogy előregisztrálsz az oldalukon, aztán elmész egy Tescóba és ott megkeresed a Tescón belül a Pénzügyi Partner Pultot, ahol kb. 10 perc és készen vagytok.


Mindháromhoz kapsz egy online felületet és többet személyesen az életben nem kell intézned semmit.

Pénzt alapvetően bankszámláról kell az értékpapírszámlára utalni, a többi megoldás vagy nagyon necces, vagy nem is lehetséges (pl. Budapestre kell menni pénzt befizetni, stb.)


Itt van, hogy mi mennyibe kerül a három cégnél.


[link]

[link]


[link]

ERSTE DIÁKSZÁMLA kedvezményei: [link]



[link]

[link]

2013. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. A KBC equitas tetszett meg ezek közül a legjobban. És ezeken az értékpapírszámlákon is ugyanolyan gyorsan, rugalmasan kereskedhetek részvényekkel, valutákkal mint az online tőzsdéken?
2013. nov. 17. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.


A megbízásod ugyanúgy pillanatokon belül teljesül, ha van hozzá ellenoldali partner.


Én is volt, hogy amerikai részvényt vettem a KBC-nél és szinte az OK-ra kattintatás után pár másodperccel kiírta, hogy a megbízás teljesült.

2013. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ilyen tájékozatlan vagyok, de eddig nem néztem utána az értékpapírszámláknak. És az MKB-nál csak részvénybe lehet befektetni, vagy nyersanyagba, devizába, bitcoin-ba is? Mivel diák vagyok az erste diákszámla nagyon kedvezményes lenne. Összehasonlítva MKB-vel sokkal kevesebb a lehetőség? Ha csak egy számlát kéne választanod a három közül melyiket választanád?
2013. nov. 17. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Az MKB-nál szerintem ne nyiss számlát.


Gondolom az MKB-nál van a sima bankszámlád. De ez elmondom, hogy nem számít. Nekem is a bankszámlám (amihez van a bankkártya is) az OTP-nél van, miközben az Ersténél, meg a KBC-nél is van értékpapírszámlám.


Bitcoinba egyik helyen sem lehet. De a neten találsz magyar nyelvű cikkeket arról, hogy hogyan lehet bitcoint venni. De nem magyarországi cégek értékpapírszámláin keresztül nem.


Lehetőségek az Ersténél:


magyar állampapírok

magyar részvények

német és osztrák részvények

magyar határidős piac

nyersanyagok

devizák


Meg még olyan termékek, amikről én sem tudok túl sokat (certifikátok, CFD-k, opciók, stb.). Szóval az Ersténél is rengeteg lehetőség van.


Meg hogy mondjam, nekem ezért van mind a háromnál számlám: Mert szinte ingyen van.

A Randomnál minden ingyen van, ha nem csinálsz semmit a számlával.

Az Ersténél is minden ingyen van, ha nem csinálsz semmit a számlával.

A KBC-nél 100 forint a számlavezetési díj havonta.


Magyarul az hogy van három helyen is számlám, ha nem csinálok rajtuk semmit, akkor is havi 100 forintba kerül.


Ezért mondom, hogy szerintem te is nyiss mindhárom helyen. Ha nem is azonnal, de egymás után, valamilyen neked tetsző sorrendben. Pénzbe nem kerül, csak kb. 1 órádba.


Én is először a KBC-nél nyitottam, pár hónappal később az Ersténél, aztán rá pár hétre meg a Randomnál még annak idején.

2013. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, KBC-t akartam írni, nem MKB-t.
2013. nov. 17. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne húzd márciusig a demózást, én úgy gondolom, hogy a demó csak az alap dolgok megtanulására jó, hogy kiismerd magad a kereskedsi platformon, és hogy azért nagyjából tisztába legyél a dolgokkal, de ehhez nem kell 1-2 hónapnál több.

A demónak ugyanis nagy hibája, hogy technikailag felkészít, pszichológiailag viszont nem, az meg sokkal fontosabb.


Szóval szerintem még akár idén elkedzhetnéd az élest, ha csak micro számlával minimális kockázatot vállalva is csinálod, az is sokkal többet ér majd mintha ugyan azt az időt demóra fordítanád.

A plus500-at szerintem meg töröld le amint ennek a válasznak a végére értél :) Iszonyat primitív egy program, válts pl. egy metatrader4-et használó bróker cégre, a különbség kb olyan mint a kőkorszak és a jelen között.


Én az előttem felsorolt magyar cégek szolgáltatásait nem igazán ismerem, de azt tanácsolom, hogy nézz utána a neten a külföldi szolgáltatóknak is, van jó pár megbízható és remek kínálattal bíró bróker cég, én pl. az IronFX-nél vagyok és meg vagyok elégedve.


Egyébként mi a célod a kereskedéssel, jövedelem kiegészítés munka mellett, vagy főállásban ezt csinálni?

2013. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!