Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szeretnék aranyat venni,...

Ha szeretnék aranyat venni, de csak néhány tízezer forint értékben, azt hol tehetem meg? Olyan kellene, amit később gond nélkül vissza tudnék váltani forintra.

Figyelt kérdés

2013. nov. 22. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyitsz a KBC Equitas brókercégnél egy értékpapírszámlát.


Ez nem kerül semmibe, csak havi 99 forint a számlavezetési díjad.


Erre a számlára ráutalsz a bankszámládról annyi forintot, amennyiért aranyat vennél.


A ráutalt pénzt átváltod az értékpapírszámlán forintról dollárra.


A termék, ami neked kell az ETF. Az ETF-ről itt olvashatsz:


[link]


Lényegében egy tőzsdén kereskedett befektetési alap, amikből van olyan, ami pontosan az arany árát követi. Tehát ha az arany ára emelkedik 50%-ot, akkor te is kerestél 50%-ot. Valós időben, más egyéb ide vágó kockázat nélkül.


A brókeri jutalék alacsony, 0,3-0,35%, minimum 7 dollár.


Nekem nem arany ETF-jeim vannak, hanem tőzsdeindex-követőek, amik csak a követett termékben mások. A választott termék-ETF-től függően kockázatosak. Az arany ETF, ahogy mondtam konkrétan az arany árát követi le számodra, tehát pont azoknak találták ki a létező legolcsóbb megoldásként aranybefektetésre, akik kispénzűek és/vagy nem akarnak fizikai aranytömböket venni.

2013. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Drága főleg ha nézzük, hogy néhány 10ezres a budget...

"A brókeri jutalék alacsony, 0,3-0,35%, minimum 7 dollár. "

2013. nov. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha aranyba szeretnél fektetni, akkor a következő tényeket gondold végig:


- csak befektetési aranyat (bullion gold angolul) szabad venni, amely szabványos, elismert és bármikor készpénzre válthatod (vannak ilyen érmék, arany rudak stb.) Példa: Wiener Philharmoniker aranyérmék különböző súlyban, méretben.


- Ha aranyékszert veszel, akkor bukni fogsz, mert ha meg vagy szorulva akkor csak törtarany árban veszik meg tőled, ami sovány.


- Csak olyan helyről vásárolj, ahol számlát kapsz a vásárolt aranyérmékről/aranyrudakról vagy feltétel nélkül megbízol az eladóban. A kereskedők megvizsgálják amit visznek nekik. Magyarországon kínálgatott több cég befektetési aranyat eladásra, ebből tudomásom szerint volt aki több vevőnek sosem szállította ki a kifizetett aranyát.


- Az aranynak nincs hozama, általában akkor nagy az értéke, ha pánikhangulat van, pl. nagy a pénz elértéktelenedésének a kockázata. Lehet, hogy sokat buksz majd az aranyon, de semmivé sosem lesz a befektetésed, az biztos.


- Egy 1/4 unciás 24 karátos aranyérme (99,99%-os tisztaság) kb. 250€ mostanában. Egy ilyet tőled kb. 4-7%-kal olcsóbban vesznek vissza. Tehát azon is van veszteség. Minél nagyobb mennyiséget adsz el, annál kisebb a veszteség az árfolyamon.


Magyarországon széles körben elfogadott befektetési aranyat nem gyártanak, így akik árulják máshonnan szerzik be, szállítják stb. Viszont csak ők fognak forintot adni az aranyadért, esetleg még ékszerészek, ez utóbbit nem tudom.

2013. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2:


Igen, a legolcsóbb nem egyenlő azzal, hogy olcsó.


Ha tudsz jobb helyet dollárban vagy euróban való arany ETF kereskedésre, akkor kíváncsi vagyok rá. Nekem is a KBC-nél (is) van számlám. De ha tényleg tudsz másikat, jobbat, szívesen átmegyek oda én is.


Persze a 7 dollár olcsósága, vagy drágasága is relatív. Nem tudom mióta tőzsdézel (vagy hogy tőzsdézel-e), de a lényeg, hogy látnod kellene a jutalékokat a külföldi piacokra 5, 10 évekkel ezelőtt. Drasztikusan, nagyságrendekkel kisebb a 0,3-0,35%, min. 7 dollár a néhány évvel ezelőtti árakhoz képest is.


Ha azt nézzük, hogy mondjuk a kérdező csak 50 ezret tenne be és abból 1500 forint a jutalék (~7 dollár), akkor sok (3%) (meg eladáskor még egyszer 3%). De a kérdezőnek kell eldöntenie, hogy ez megéri-e neki vagy ő soknak tartja-e.


Én is nyomultam a tőzsdén olyankor is, amikor 100 ezer forintra kifizettem 2-3-4 ezer forint jutalékot, mert nem zavart. Egyénileg változó.

2013. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

jók a válaszok, köszi

nbem is gondoltam volna, hogy ilyen átfogó ötleteket, képet kapok a témáról

youtube-on néztem videókat, hogy a dolcsi össze fog omlani, és emelkedni fog a kamatráta nálunk is. Én nem akarom, hogy összeomoljon a dolcsi, meg nem is akarok riogatni senkit, mondom: youtube-on láttam róla videókat.

Hm, a vietnami meg az összes idióta amcsi háború minek kellett. nem bírom az amcsikat. az aranystandard is vietnam miatt szűnt meg. ott is mit kerestek? most is mennek mindenhova, ezeknél az amcsiknál még a ruszkik is szimpatikusabbak. Én meg itt rettegek, hogy éhen fogok halni, ha elértéktelenedik a bunkó amcsik pénze

Ok, ez politika, de ez indukálta a kérdés feltevésemet. Mondjuk lehet inkább el kéne mennem csajozni, mint ezen kattogni. Még csajozhatnék egy jót, mielőtt jön a világvége :D

De most komolyan, olyan bizonytalannak érzek mindent.

2013. nov. 22. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!