Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor kell vámot fizetni a...

Mikor kell vámot fizetni a postai csomagoknál?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmnek szeretnék kiküldeni postán keresztül Franciaországba egy kisebb csomagot (szerintem két kiló alatt lesz, de lehet,hogy felette, majd a végleges súlya). Valahonnan azt hallottam, hogy bizonyos esetekben vámot kell fizetni. De mikor ? Ha egy bizonyos súly felett van a csomag? Vagy ha pl. élelmiszert / kozmetikumot küldök ki neki? Vagy milyen esetben, és kb. mennyi lehet a vám, ha kell fizetni?

2013. nov. 22. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Eu-n belül nincs vám.
2013. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez akkor is érvényes, ha nagy csomagról van szó?
2013. nov. 22. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Franciaország is EU-tag, így vám nincs. Viszont élelmiszernél számolj azzal, hogy ha véletlen 2-3 hét a posta (bár jellemzően 2 hét alatt van), akkor se romoljon meg az élelmiszer. Úgy se, ha váltakozóan van hidegben-melegben.
2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, bármekkora csomagnál.
2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
édességet szeretne küldeni, leginkább csokoládét. Küldtem már neki levelet, pár aprósággal, az Franciaországban volt egy hét alatt, gondolom, ez is ott lenne kb. ennyi időn belül...bár sietnem kell még a karácsonyi hajrá előtt :(
2013. nov. 22. 18:15
 6/6 A kérdező kommentje:
mármint azért kell sietnem, mert ugye én is küldök neki csomagot :) Az én pakkomban is lenne csoki is, meg fűszerpaprika, de ezek talán nem romlanak meg olyan könnyen...vagy nem tudom :(
2013. nov. 22. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!