Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Költözésnél a telefont átvette...

Költözésnél a telefont átvette az új albérlő tőlünk. Számlánkat rendeztük. Bő egy év után megkeresett az Intrum Justitia 8000 Ft körüli tartozással, folyton ezt írja :Társaságunknál az ügyintézés telefonon, ill. személyesen történik. Van ehhez joguk?

Figyelt kérdés

Van erre jogszabály?

Nem elég az írásbeli bizonyíték nekik?

Mindenképpen kell nekik a telefonszámom, és hogy hívjam őket?

De miért? Van ehhez joguk?



2013. nov. 25. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarod hívni őket, menj be hozzájuk. Ha annyira idegenkedsz, hogy megtudják a telefonszámodat, hívd őket utcairól.
2013. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
E-mailben is felveheted velük a kapcsolatot (annak nyoma is marad): [link]
2013. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sokan azt mondják, hogy ha bármilyen telefonról hívja az ember őket,azzal elismeri a tartozást.

Én ezt nem szeretném, hiszen átírási szerződéssel bizonyítom, hogy átvállalták a szolgáltatást mások.Az átírás pedig csak úgy jöhet létre, hogy ha én mindent kifizetek.

Írtam már nekik e-mailt , de erre is csak azt írták, hogy vagy személyesen, vagy telefonon hajlandóak kommunikálni.

Más cégeknél, ha betelefonálsz, elmondod a bajod, azt mondják, jó,jó, de írd le, az a biztos, csak akkor indítják el az ügyet.

Ezek pont fordítva tesznek mindent.

Honnan ,kitől lehetne megtudni, hogy melyik a törvényes....

2013. nov. 26. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom szeleburdisága miatt elég sok ilyen behajtó céggel kerültem kapcsolatban. Volt, amikor ő ment be hozzájuk és volt, amikor én , telefonon intéztem az ügyet. A telefon azért kell, mert felveszik a beszélgetést igazolás képen. Mivel a saját telefonomon beszéltem velük, azonosítható számmal, nem az én számom érdekelte őket, hanem az , hogy milyen ügyben hívtam őket.
2013. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor írsz nekik, hogy adják meg a felügyeleti szerveik elérhetőségét, amiket a honlapjukon nem tüntettek fel és felveszed a kapcsolatot írásban a felügyeleti szerveikkel amiatt, hogy csak személyesen, vagy telefonon hajlandóak ügyintézésre, írásban nem.

Mellesleg a követelésének megalapozottságát írásban kell bizonyítania feléd (és nem a te költségedre)

2013. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sokan azt mondják, hogy ha bármilyen telefonról hívja az ember őket,azzal elismeri a tartozást. "


honnan veszed ezt az oltári baromságot?

2014. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Újabb Intrum kapcsolattartói telefon, 2014 január 23-a után ez a második, amiben nem tudtuk meg a hölgytől, hogy kinek mivel tartozunk.!? Végül is ő hív, az ő számlája.

Telefonon keresztül nem akarok egy olyan céggel vagy képviselőjével tárgyalni, ahol nem tudom mi az ügy, írásos formában meg még nem találkoztunk, csak az én oldalamról, így zsákutca.

Elmentem az orosházi rendőrkapitányságra feljelentést tenni.Hátha lehet valamit tenni: reménytelen az ügy.!!!

Rendőrségi válasz: ne foglalkozzak vele, tiltassam le a számot (szolgáltató: egy számot nem lehet letiltatni, mert nem tudnak telefonszámot szűrni, csak bejövőket lehet, de akkor senki sem tud hívni!? Számot kiadni pedig csak rendőrségnek adhatnak ki, ha eljáráshoz van köze)

A rendőrségnek kompetenciája ilyen ügyben nincs, nem bűncselekmény, maximum, ha többszöri hívásnál ragaszkodom az igazamhoz, akkor írásban kérhetik az ügyben eljáró adósságbehajtó céget, hogy mondja már meg mit takar az a tizenkét számjegyű irat. (jelen esetemben nem derül ki világosan, hogy adósságbehajtó céggel van dolgom vagy inkább egy magánúton dolgozó kollégával?)

Egyéb megoldás: bíróság, ahol a cégnek kell igazolnia az igazát, s nem nekem.

Az sms, telefonhívások, bármilyen megkeresések csak akkor minősülnek zaklatásnak, ha az a mindennapi élet dolgait akadályozza.

Még egyszer kérlek benneteket, ha sms, levél, vagy telefonhívás megkeresést kaptok, s kiadott tartozásotok nincs, akkor ne válaszoljatok, ne foglalkozzatok vele.!!! Ne is gondoljatok rá!!!

Ha folyamatosan hívnak annyit kell mondani, hogy találkozunk a bíróságon! (ez rendőrségi tanács volt), egyébként meg el kell őket küldeni hidegebb éghajlatra!

Adósságbehajtás, adósságkezelés elfogadott és törvényes módja: előzetes tértivevényes postai levél (ügyvédi válasz).

2014. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!