Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti a fizetésetek mekkora...

Kapo1588 kérdése:

Ti a fizetésetek mekkora részét teszitek el?

Figyelt kérdés
kb egy 160 ezres fizuból mennyit "illene" megspórolni

2013. nov. 29. 06:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem háztartásra érdemes számolni. Fajlagosan többe kerül egy háztartás fenntartása egyedülállóként, mint 2-3 főre elosztva.


A "mennyit illene" nagyban függ a költségektől. Ha van három gyereked és albérletben laksz a fővárosban, akkor nullát, ha a szüleiddel élsz, nem kell rezsibe beszállni és enni is kapsz, akkor 120-at.


Szóval a költségek ismerete nélkül normális választ senki se fog adni.

2013. nov. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én semmit sem tudok jelenleg sajnos. :(

70-et keresek, abból több, mint 20 a bérlet, a többi elmegy az étkezésre és a folyó kiadásokra. Így sem elég sosem.


Megpróbálok elérni jövőre valami fizetésemelést, mert ebből így sosem lesz semmi...

2013. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
40%a alapból átkerül egy másik számlára (automatikus utalás - nem hitel - nem is számolok vele- ez tartalék) maradékból meg mindig marad egy kevés ami átmegy a köv hónapra.
2013. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Annyit illik, amennyit te elégnek érzel. A saját fizetéshez képest is lehet megszorításokat bevezetni, amitől többet tudsz eltenni. Ez igaz mondjuk kb. nettó 120 ezertől, ahogy lentebb leírom részletesebben is.


Én nettó 300-at keresek, ebből 150 ezret teszek el. 30 megy el albérletre, 30 rezsire. 40 ezer kajára. A maradék 50-60-ből ruházkodom, veszek könyveket, bulizom és fenntartok egy versenymotort és egy biciklit.


De ha mondjuk 200-at keresnék, akkor nem ugyanígy élnék. Olcsóbb albérletet keresnék és kevesebbet költenék ételre, ruhákra és nem lenne motorom.


Szerintem kb. 150 ezertől lehet eltenni valamennyi pénzt átlagos életvitel mellett (mondjuk 150-nél is 30-40 ezret) és kb. 110-120 ezertől lehet eltenni pénzt életvitelbeli megszorításokkal minden hónapban.

De persze ez csak a nagyon gyakori városi, egyedülálló fiatal életmódra vonatkozik. Az ugyanolyan gyakori falubeli, esetleg családos élet jétékszabályai teljesen mások. Örülök hogy kb. 30 éves koromig egyedülálló is akarok maradni és annyi pénzt megspórolni a későbbi jó élet érdekében, amennyit csak lehet.

2013. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz:)

utolsótól kérdezem hogy okés az elgondolása de milyen albérletet talált ami 30?:D pesten ez nekem eléggé utópisztikusan hangzik.

igyekszek én is beosztani mindent csak mindig az az érzésem van hogy csepp a tengerben.Ami 40%ot félreteszel az milyen számlára megy? a bankomban egyszerű betétre izmos 1,5 %-ot adnak... ebből még le a kamatadó+eho és marad 0,9

2013. nov. 29. 19:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm lakásában lakom, aki kiment külföldre dolgozni. Vigyázok a lakásra, hogy ne törjenek be, átveszem a postáját, stb. Annyira jóban nem vagyunk, hogy ingyen lakjak itt, de ezért a belvárosi kétszobás lakásért a 30 ezer nagyon megfelel.

Egyébként inkább 50-60 lenne egy egyszobás, én is tudom.


Ez a csepp a tengerben érzés mindenkiben ott motoszkálhat. Ezért fontos hogy minél inkább távlati gondolkodásra is képesnek kell lenni. Mikor nem megyek be egy nap a McDonaldsba, vagy nem veszek egy csomó felesleges dolgot a boltban (csoki, chips, nasi, stb.) arra gondolok hogy a most megspórolt 500-1000-2000 forint bár nem sok, de ha mindig elkölteném, akkor hosszú távon sok lenne bizony.


Heti egy gyorskaja: évi 50 ezer forint

Heti 2 zacskó chips: évi 30 ezer forint

stb-stb


Ezek azért már ilyen viszonylag rövid (egy éves) időtávon is érezhető pénzekké válnak, válnának. Mindig gondolj erre. Nem a mostani 500 forintot kell megspórolnod valamin, hanem azt az 500 forintot, ami 1 év alatt 50-100 ezer forinttá válik dologtól függően. Hogy a mostani bevételeidet nem ma kell elköltened, hanem a jövőben.


Részben az Államkincstárnál van a pénzem. Lehet ott nyitni egy ingyenes számlát, amire át kell utalni a pénzt a bankszámláról. Most lehet kapni ott például 5,2%-os kötvényt is. A 1,5%-nál pedig kicsivel azért több az 5,2%.


Meg még befektetési alapjaim vannak, de az már kockázatosabb kategória.

OTP Supra, OTP Emda, Concorde VM, Concorde Colombus, Citadella alap, Platina Pí alap.

Ezek főleg részvényekbe fektetnek, meg szinte bármibe ami kockázatos, de egyben sokkal-sokkal többet hoz a banki kamatnál. Meg is lehet nézni a hozamukat. Ezekbe kb. egyenlő arányban tettem/teszem a pénzt, aztán mind ment a maga útjára a hozamok miatt.


A legtöbb ember azt sem bírja elviselni ha a befektetése éppen 5%-os veszteségben van, akkor sem ha utána 20%-ra emelkedik például. Neked kell tudni hogy milyen a kockázatvállalásod. Ha alacsony és nem szeretnéd a megtakarított pénzt kockáztatni, akkor marad maximum az állampapír, amit nagyon ajánlok.


De még az is fontos információ szerintem, hogy a megtakarításaink csak nagyon kis részéért felelős a kamat. Első sorban mi magunk teremtjük elő a pénzt azzal, hogy még többet takarítunk meg. Ha nem lennék kockázatvállaló és tényleg nem lenne más, csak mondjuk a bankban 1% kamat, akkor is félretennék pénzt, mert nem a kamat adja a vagyonnövekedés nagy részét, hanem a spórolás.

2013. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egy "aranyszabály", ami gyakorlatilag minden esetben működik, és jobb híján én is ezt alkalmazom:


Minden bevétel 10%-a azonnal megy a megtakarításhoz.

2013. nov. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze értem én ezeket, meg nekem is van erste netbrokerem tehát tisztában vagyok jó pár alappal...

Megkérdezhetem mit dolgozol 300 nettóért?

a csepp a tengerben inkább arra vonatkozott hogy érdemes e elkezdeni nettó 160-170-ből félretenni úgy hogy olyan melóm van ahol nincs előre lépés. vagy dobbantani kéne külföldre megtanulni normálisan egy nyelvet és akkor lesz jobb állásom.

Bocsi csak hangosan gondolkodtam:)

2013. nov. 30. 06:59
 9/13 A kérdező kommentje:
Cib malacperselyen gondolkodtam méga arról vélemény?
2013. nov. 30. 06:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Járműmérnök vagyok.


Akkor érdemes elkezdeni félretenni, ha találtál helyet a pénznek. Én sem csak véletlenszerűen teszek el, hanem tudom konkrétan hogy mire kell majd a pénz. Te is határozd meg hogy mire gyűjtesz (akár 5-10 éves távon is).


Ha ismered a befektetési alapokat, akkor használd is őket.


A Malacpersely régen volt jó 7% kamatnál. A mostani 3,5% sem sokkal több, mint a bankod 1,5%-ja.

Itt megint a képbe kerül az, hogy nem a kamat számít. Ha megnézed mennyit kamatozik 1 000 000 forint 1,5%-on vagy 3,5%-on, nem nagy különbséget veszel majd észre: A tőke növekedését 90%-ban nem a kamat adja, hanem hogy folyamatosan spórolsz, megtakarítasz.


Ha annyira aggódsz a pénznövekedést 10%-át sem kitevő pénzedre kapott kamat vagy hozam miatt, akkor inkább tedd olyan alapokba, mint a Citadella, vagy a Concorde VM, amik a befektetési politikájukban is leírják hogy nem tűrnek el visszaesést és a céljuk hogy stabilan évi 7-10%-ot hozzanak. Be is tartják ezt a hozamok alapján, hozzáteszem.


A pénzem harmada van állampapírban, kétharmada meg az előzőben említett alapokban és nyugodtan alszom, mondom.

2013. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!