Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt megteheti a munkáltató?

Ezt megteheti a munkáltató?

Figyelt kérdés
Beadtam a felmondásom a munkahelyemen ,de azt mondták, hogy 15 nap a felmondási idő és ha azt nem dolgozom le nem kapok munkanélküli segélyt (tudom hogy már nem ez a neve)ez igaz?

2013. dec. 3. 11:08
1 2
 1/11 pbiker ***** válasza:
84%

Mi van a szerződésedben? Ha van szerződésed, akkor lapozd fel! Aszerint a helyzet egyértelmű.

Ha nincs szerződésed, vagy feketén vagy mittudomén hogy dolgoztál, akkor meg közös megegyezés, de nem kényszeríthet semmire.

Nekem a cégnél például asszem 60 nap a felmondási idő, amíg helyettem hasonló kvalitásút találnak.

2013. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze mindíg van ledolgozandó felmondási idő.
2013. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződésem van, és tudom hogy hivatalosan le kellene dolgoznom azt a 15 napot, de pont az a lényeg hogy minél előbb szeretnék megszabadulni ettől a helytől (személyes okokból), és ezért érdekel hogy ha nem megyek be dolgozni akkor mi lesz?Tényleg nem jár vagy csak ezzel próbáltak megijeszteni?
2013. dec. 3. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
azt nem tudom, hogy kapsz e de ha nem dolgozod le akkor nem kapod meg a béred vagy a végén még neked kell fizetni
2013. dec. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresési járadék akkor jár, ha legalább egy év munkaviszonyod van az utóbbi három évben. Ha ez a 15 nap hiányozna ahhoz az egy évhez, akkor előfordulhat, hogy nem fog járni. Máskülönben kapod mindenképp, már ha bejelentett rendesen a főnököd.
2013. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem töltöd le a 15 napot, akkor az pont olyan, mintha simán nem mennél be dolgozni, azaz életbe léphet az, hogy nem te mondtál fel, hanem a nem bejárásodra hivatkozva neked mondanak fel (mivel te nem teljesítetted a kötelességeidet), és akkor már teljesen mások a körülmények (pl. végkielégítés esetében).
2013. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem teljesíted a szerződésed rád eső felét, akkor perelhető vagy, aminek az eredménye pénzveszteség részedről.
2013. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
70%
15 nap? Az csak két hét, fél lábbal is kibírnám. Én is most fogok megpattanni a mostani helyemről, csak nekem 60 napot kell még ledolgoznom, de a legtöbb helyen is 30 nap van, vagy jó esetben még annyi se, mert normális a főnök és elenged. Szerintem örülj neki, hogy csak ennyit kell,velem biztos, hogy lefogják dolgoztatni mindet, pedig már egy napot is nehezen bírok ki. Egyébként van már másik helyed?
2013. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A két dolognak semmi köze sincs egymáshoz. Ha nem dolgozod le akkor valóban beperelhet, de ettől még jár az álláskeresési járadék( feltéve, hogy az elmúlt 3 évben volt legalább 360 nap munkaviszonyod)
2013. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Munkahelyen valo igazolatlan nem megjelenes, az fegyelmi ok kirugasra. Akkor pedig nem jar semmilyen segely.
2014. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!