Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli lettem. Lenne...

Munkanélküli lettem. Lenne olyan álláslehetőség, amihez vállalkozói igazolvány kell. Érdemes kiváltani?

Figyelt kérdés
Milyen költségekkel jár? mennyit kell adózni utána? nagyon macerás?
2009. nov. 23. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
kb 10ezer Ft az igazolvány úgy tudom. Viszont lesznek költségek, pl könyvelő, de ez függ atól, hogy mennyi melója lesz veled, ez a bevételedtől is függ majd.
2009. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jövőre nem kell kiváltani a papír alapú vállalkozói igazolványt, így az a 10ezer Ft megmarad.

Ha regisztrált álláskereső vagy, a munkaügyi hivatalban kérhetsz támogatást az önfoglalkoztatóvá váláshoz: bértámogatás és visszatérítendő, vagy vissza nem térítendő támogatás (ez talán csak minden év okt. 31-ig igényelhető)

Ha vállalkozó leszel, minden honapban kell fizetned magad után a járulékokat (kb 35 ezer Ft/hó minimum)

A könyvelő díja nagyon változó (Kft-t pl könyvelnek tízezerért, de 35ezerért is)

Jövőre éllítólag lesz olyan lehetőség is, hogy szüneteltetni lehet a vállalkozást, ami adó- és járulékfizetés szemponjából jónak tűnik (hogy mi lesz a törvény, majd elválik)

2009. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már próbáltam vállalkozói igazolvánnyal a munkavállalást, de gyorsan vissza is adtam. Nagyon gondold meg, hogy kiváltod-e, mert akkor is lesz kiadásod, ha egy fillér bevételed sem lesz. Sajnos nagyon sok olyan munkát ajánlanak, ahol ehhez kötik a munkavégzést. Ezek jellemzően olyan munkák, amelyeknél nem garantált a bevétel. Manapság az ilyen jellegű munkáknál már egyre gyakoribb, hogy külföldről számazó jövedelemként kell utánuk adózni, és nem kell vállalkozóit kiváltani. Én neked is ezt javaslom, hogy ilyen pénzkeresetet keress, ez nekem sokkal jobban bevált.
2009. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!