Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg eztet a...

Hogy oldjam meg eztet a pénzügyi gondomat?

Figyelt kérdés

Jelenleg van a zsebemben 60.000 ft.

nettó 120.000 kb a fizetésem. jön a karácsony, kiadások, gyakorlatilag le leszek nullázva.

na mármost kilenctól ötig dolgozom, más plusz meló már nem fér bele, viszont úgy tűnik, több bevétel nem is jön havonta. márpedig vakarhatom a fejem jövőre, :) mondhatni sz.ban vagyok, de hát ez az élet... na szóval a jövő évi kiadásaim:

1. el kéne menni egy albérletbe, most rokonnál lakom... kaucióra nincs félretéve, és az albi is havi minimum 50ezer lesz havonta

2. diákhitel havi 40ezer lesz - a navtól visszavette a DH központ mert már egyszer felmondták, iiigen , elcssztem...

3. bérlet tizes, számlák, stb, kaja, sorolhatnám. Pesti élet, de hisz ezt tudjátok gyermkeim. itt mindent aranyáron mérnek

4. több százezer kellene hogy a katasztrofális állapotban lévő fogaiat rendberakjam.


hmmmm, vakarom a fejem, rágom a cerkám véégét, hümmögök, ötölök-hatolok. semmi extra képesítésem, amivel jobban fizető melót találhatnék, és egy nap nem kettőből áll/nincs párhuzamos paralel életem hogy még mást is bevállaljak.

Na most mit csináljak gyermekeim?

:)

NEM ESEK PÁNIKBA!

MEGOLDOM!

Na de hogyan? hahhahaha!! ez a kérdőjel előttem akkora, hogy két galaxis közzé sem férne be!

hogyan...

várom a javallatokat! :)


2013. dec. 9. 23:28
 1/6 A kérdező kommentje:
ez a probléma túl nagynak tűnik, mint egy nagy hegy...
2013. dec. 10. 00:16
 2/6 anonim válasza:
Ha csak egy szobát vennél ki valahol, picit bentebb lennél, 40ezer körül már van rezsivel együtt. A sz.rból még ez sem húz ki, de legalább valami.
2013. dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj az apró kiadásokra. Minden forint helyét pontosan oszd be. Ne vegyél bérletet ha nagyon nem telik rá. Biciklizz, gyalogolj. Két havi bérlet árából városi közlekedésre teljesen alkalmas biciklit lehet venni.


Kaján lehet az egyik legtöbbet spórolni. Persze ha jelenleg is kenyéren és vízen élsz akkor ezen már csak annyit lehet olcsósítani, hogy olcsóbb helyen kell megvenni. Mi pl rendszeresen 50-60 forintért veszünk kenyeret, akár a kilósat is. Ugyanis Tescóban minden este leárazzák.


Szóval spórolni kell ahol csak tudsz. Ha 10 forintot tudsz valamivel spórolni akkor is több mint a semmi!



Ja és persze kezdj el gondolkodni, hogy lehetne ez másként. Másik munkahely nagyobb fizetésért?


Tanulj esténként nyelvet. Aztán ha másként nem megy akkor irány külföld.

2013. dec. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Karácsonyi kiadások pontosan mit jelentenek?
2013. dec. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért annyira fontos albérletbe költözni? Legnagyobb kicseszés lenne magaddal szemben, mert az el fog vinni 50-70e forintot...
2013. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hmm...9-17-ig dolgozol és nem fér bele más plusz munka? Nem fix munkaidős sem fér bele? Hétvégi munka?

Én is így oldom meg...mint még sokan mások.

2013. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!