Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van 22 tyúkom, akik hetente...

Van 22 tyúkom, akik hetente 80-90 tojást adnak. Szeretném árulni a közeli város piacán. Ilyen mennyiségnél is kell hivatalos forma, nyugta stb. ill. mi a legegyszerűbb módja?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Kell.

Őstermelőként értékesítheted legegyszerűbben legálisan.

2013. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkanélküli vagyok, ha kiváltanám az őstermelőit, akkor fizetnem kellene a járulékokat is? (most csak a TB-t fizetem magam után), havonta ennyi tojás eladásából max. 13000 Ft jönne össze.
2013. dec. 12. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Akkor az őstermelői jogviszonyod alapján lennél biztosított (be kell jelentened a NAVhoz) A járulék fizetési kötelezettséget (a járulék alapot és a fizetendő járulékok mértékét) megtalálod a NAV információs füzetei között.
2013. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket! Ha jól értelmeztem a minimálbér után kellene fizetnem járulékokat, ami jóval több mint az én bevételem lenne a tojásból. Csak akkor érné meg ha pl. gyesen lennék és akkor nem én fizetném a járulékokat, de azt is csak a gyermek 1 éves kora után lehet, az új törvények szerint, azt hiszem.

Szóval nem is tudom mit lehetne még, rám zápul a tojás!

Ami még nem annyira világos hogy ok. nem éri el a bevételem a 600000-t, de akkor is kell vezetni a kiadásokat és a bevételeket, tehát még kell hozzá fizetnem egy könyvelőt is?

2013. dec. 12. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az őstermelés első évében kell a minimálbér alapján fizetned. Utána az előző évi árbevételed alapján.

Könyvelőt nem kell fizetned. A kiadásaid és bevételeid magadnak kell vezetned. A bevételeket a kiadott nyugták, számlák alapján, a kiadásokat attól függően, hogy milyen adózási módot választottál. 600ezer alatt bevallanod sem kell az őstermelői bevételed.

Kivétel az Agrárkamara, ahol kötelező tagnak lenned és az éves árbevételed alapján kamarai tagdíjat fizetned (évi 5ezer forint lenne az esetedben)

2013. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!