Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mostanában tényleg ennyire...

Mostanában tényleg ennyire sok link vevő van? (lent)

Figyelt kérdés

Apróhirdetéses oldalon hirdetek évek óta, és eddig nem volt semmi probléma egy-két kivétellel, ellenben most 4 nap alatt 3 link vevővel is találkoztam. Kettő megígérte, hogy másnap utal, abból az egyik 2 nap múlva hívott, hogy állítólag kórházban került aznap, holott pont már előtte 1 nappal kellett volna, hogy utaljon, még sürgetett is, mert neki nagyon kell az áru...

A másikat meg nekem kellett felhívnom 4 nap után, hogy mi van, erre közli, hogy ő Bécsbe ment, és eláll a vételtől. Ha én nem hívom fel, még annyit se mond, hogy fapapucs, pedig én direkt félretettem neki, nehogy az legyen, hogy ő utal, én meg másnak eladom...

A kedvencem pedig, aki délután 2-kor megbeszéli másnapra(átszerveztem a napom is miatta) a találkozót, mert hogy egyébként is be kell jönnie a városba, erre még aznap este fél 9-kor megírja, hogy bocs, de mégse.

Nem hiszem el, hogy az emberek nem gondolják végig mielőtt megbeszélnek valamit. Nekem ha nincs pénzem akkor nem is foglalok le semmit, vagy ha igen, és mégse kell akkor lemondom, nem pedig azt várom, hogy az eladó járjon utánam. Egy szerencsém van, hogy nem vaterán hirdetek, mert akkor még fizethetnék is a sok felelőtlen miatt. Nektek is hasonló tapasztalataitok vannak így karácsony tájékán? Tényleg nem tudnak gondolkozni az emberek a felhajtás miatt?


2013. dec. 12. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az utalás miatt mondta vissza az első két vevő. Mert ugye mit nem lehet hallani, tapasztalni manapság.

A harmadik pedig rejtély.

2013. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vaterán elakartam adni 1 dolgot, jött egy "vevő", addig írt meg könyörgött mire engedtem az árból majdnem 50%ot, erre eltűnik.


No comment.

2013. dec. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha az utalás miatt akkor azt előre is mondhatta volna mindkettő, mert volt már olyan aki mondta hogy így nem oké, és hogy csak utánvéttel veszi át. Én mindent megértek, de nem értem miért diktáltatták le még a címüket is, ha úgyse akartak semmit. Mert direkt elmondtam, hogy csörgessenek meg vagy írjanak, hogy mikor utaltak, mert akkor figyelem a számlát és amint megérkezett a pénz legkésőbb másnap feladom a a csomagot. Mindig így szoktam, és eddig mindenki megértette.

A bizalmatlanság kölcsönös, de szerintem az eladónak nagyobb a tét, mert példának okáért pont ma írt egy nő jófogáson, hogy utánvéttel kéri az árut, én meg írtam hogy csak előreutalás után tudom postázni. Erre írta, hogy akkor egyikünk se bízik a másikban. Azért az utalásnak nyoma van, és én is ajánlottan szoktam feladni a csomagot, de teszem azt a vevő mégse veszi át a terméket, akkor én buktam a postaköltséget, ami sokszor a termék árával vetekszik. Én akkor hova forduljak? Az, hogy van egy e-mailem, az nem bizonyít semmit, pláne nem egy hívás. Nekem rizikósabb, ráadásul láthatják, hogy nem egy dolgot hirdetek, hanem legalább ötvenet, így nem az ő 700-800Ft-jukból akarok meggazdagodni.

2013. dec. 13. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!