Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg fél millió...

Mennyire éri meg fél millió forintot (500. 000 HUF) autó nyeremény betétkönyvbe "fektetni"?

Figyelt kérdés

700 ezer forintos megtakarításom van diákmunkából, 21 éves vagyok jelenleg, és arra gondoltam hamarosan szeretnék egy autót, de ennyiből csak régi kocsikat tudnék venni maximum, nagyszüleim pedig régen nyertek egy ladát, meg más is nyert a rokonságban, ők azt hiszem 10 éve nyertek, és szerintem ha ennyi pénzt fektetnék bele nagy esélyekkel indulnék.

Tanácsotokat kérném, megéri-e ennyit fektetni bele, az autó amiket kihúznak olyan 1,7-2,5 milliós érték között vannak.

Ha veszek akkor melyiket érdemes? az olcsóbból többet, vagy a 20 ezer forintosból megvenni, esetleg vegyesen?



2013. dec. 13. 15:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*700 ezrem van, de nem akarom az összes pénzem ebbe fektetni.)
2013. dec. 13. 15:43
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Én egy évre 10 millát tettem be, de nem nyertem! Csak veszteségem lett, nem volt kamata!
2013. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2

komolyan?

az nem semmi! én azért azt a pénzt bent hagytam volna pár évig.

amúgy nem baj ha lesz rajta egy kis veszteségem, ezt nem akarom egyhamar visszaváltani, ha kell még 4-5 év múlva is bent lehet, én bízom benne ha nagyobb összeget teszek be, akkor összejöhet a nyeremény.

2013. dec. 13. 15:52
 4/18 anonim ***** válasza:

"Mennyire éri meg"


Válaszom, semennyire. Az egy dolog hogy a családodból már többen is nyertek ezt azt, ez még közel se garancia arra vonatkozóan hogy te is szerencsés leszel. Felejtsd el ezt, csak kidobott pénz, ahogy az előttem hozzászóló is írta, vesztesége lett belőle.

2013. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

miért nem?

ha szerencsém van nyerek egy autót, ha nincs akkor sincs baj, mert visszakapom a pénzem.

2013. dec. 13. 16:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért mert évekig áll majd benne a pénzed, és végül veszteséged is lesz belőle, ezért...
2013. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
700.000-ért már bőven kapsz olyan használt autót, ami jó arra hogy eljárj vele.
2013. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
és milyen veszteségem lesz? visszakapom a kiváltott betétkönyv árát
2013. dec. 13. 16:19
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Viszont kamatot nem kapsz. Félmillióra 10-25 ezret is kaphatsz éves szinten kamatként máshol.
2013. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem éri meg.

Nincs is értelme, nem értem az egészet.

Inkább gyűjts hozzá, és vegyél egy használt autót - már, ha fenn is tudod tartani, mert inkább az a kérdés.

2013. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!