Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Bank letiltotta a tartozásom...

Maresz75 kérdése:

A Bank letiltotta a tartozásom a munkabéremből, de mégsem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következőkben kérnék tanácsot. A KH Banknál volt egy Személyi Kölcsönöm amit 2008.08 hótól - 2012.09-ig a Bank letiltatta a munkabéremből. Ezzel nem is volt probléma mert a Kölcsönszerződés a következőket tartalmazta:

"A Kölcsön biztosítékai:

a) Munkabérből történő levonás:

Az Adós Bankkal szemben fennálló, esedékes tartozásának munkabérből történő levonására vonatkozó felhatalmazását az ÁSZF tartalmazza, amelyet az Adós a jelen Szerződés aláírásával kifejezetten megerősít.



Lakossági Hitelek Általános Szerződési Feltételei

II./B) 1.2. pont

Az Adós felhatalmazza a Bankot arra, hogy írásbeli nyilatkozata alapján esedékességkor a Törlesztőrészletnek megfelelő összegnek, devizában nyilvántatott lakossági Kölcsön esetén pedig az Esedékesség Napján hatályos, a Bank által jegyzett Deviza I. eladási árfolyam alapulvételével számított forint összegnek a munkabérből – a jogszabályban meghatározott mértékig- való levonását és a törlesztő számlára való utalását kérje az Adós munkáltatójától az egyedi Ügyfélszerződés bemutatásával, mindaddig, amíg a Kölcsönszerződésből eredő tartozás maradéktalanul visszafizetésre nem kerül.


Tehát én ezt úgy értelmeztem, hogy mindaddig tart a letiltás a munkabéremből (33%)amíg visszafizetésre nem kerül a tartozás.

Kaptam egy levelet a banktól 2 hónapja, hogy ebből a Személyi Kölcsönből van még kb. 80.000 Ft tartozásom. Bementem a Bankba, hogy miért maradhatott ez a tartozás ha levonták már a béremből. Érdembeli választ nem igazán kaptam. Bementem a munkáltatómhoz megkérdezni, hogy mettől meddig kérte a Bank a letiltást és azt teljesítették e. Próbáltam elkérni egy másolatot a munkáltatómtól a letiltásról szóló határozatból, de azt mondta nem adhatja ki, kérjem a banktól. Írtam egy tértis levelet a Banknak, hogy tájékoztassanak arról, hogyan maradhatott tartozás ha a szerződés szerint addig tiltják még maradéktalanul visszafizetésre nem kerül.

Válaszuk előtt kaptam egy levelet egy Követeléskezelő cégtől, hogy ezt a tartozást engedményezte neki a Bank.

A Bank válasza a következő volt:

Mivel a tartozását engedményeztük a LR követeléskezelő cégnek így nincs jogosultságuk nyilatkozni a feltett kérdéseimre. Továbbítják a kérdéseimet a Követeléskezelő cégnek, majd azok válaszolnak.


Egy Követeléskezelő cég fogja nekem megmondani, hogy a Bank miért nem a szerződés szerint járt el?


2013. dec. 15. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt szerintem arról van szó, hogy a KH bank 2012 09-ig tiltotta a részleteket a fizetésedből, ám akkor még nem fogyott el a tartozás, csupán csökkent. És ekkor ahelyett, hogy tovább tiltottak volna inkább a fennmaradó tartozást eladták egy követeléskezelőnek.


Ez általában jó taktika a bank részéről, mert a követeléskezelő KFT-t ilyen vagy olyan úton módon, de a bank tulajdonát vagy érdekeltségi körét képezik és egy-egy ilyen eladás után fiktív forgalmat tudnak bonyolítani, ami nekik jó, illetve extra költségeket tudnak verni az adósra adminisztrációs díjak címszóval, ami ugye több pénzt jelent.

2013. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem, a bank egyszerűen a problémás hitelportfóliót néha megtisztítja, eladja egy követeléskezelő cégnek. Innen a követeléskezelőé a macera, a behajtás nyűge és kockázata.
2013. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!