Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem tudok egyszerűen érvényt...

Nem tudok egyszerűen érvényt szerezni a gyártó/szerződés adta jogaimnak. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

durván 2011 végén vásároltam egy 1,5TB os merevlemezt a számitógépalkatrészbolt.hu-ról akkoriban más vezetőség volt teljesen korrektek gyorsak minden felmerülő problémát rövid időn belül megoldódtak. Akkor járt 3 év garancia a merevlemezekre. 2012 ben felvásárolták a céget, másik tulaj lett. 2013 Áprilisában ez a winyó megdöglött és innen kezdődik a "történet". Jeleztem az új cégnek ,hogy mi történt 2 hét után sikerűlt felvenni a telefont rá 3 (augusztus eleje) hónapra E-mail-ek és hívások hada után végre kijött egy futár, és elvitte. Ezután mivel a szervizelés nem 1 2 nap durván 3 hétig nem kerestem őket.

Mikor ez letelt és nagy nehezen ismét felvették a telefont, vissza írtak. Közölték ,hogy a szervizes termékem nem találják.... Ekkor már 1X kifordultam önmagamból és nem éppen barátságos módon reagáltam. Rá nemsokkal 2-3 hét szóltak hogy megvan "elkeverte a futár".

Ekkor megint egy kis csend... November elején benyögik hogy nem javítható a HDD és cserélik. November végén közlik nem tudnak HDD adni, mert nem tud hozni a beszállító. Felajánlottak helyette egy 2TB osat mert az van..(azóta se e-mailre se hívásra nem reagálnak) 2013 12 19.-e van és itt vagyok mindenféle cseretermék nélkül... Mit tehetek hogy végre kicseréljék azt a vackot. Már eltelt több mint 7 hónap és egyszerűen nem hiszem ezt el...



#HDD #szerviz #számitógépalkatrészbolt #cseretermék
2013. dec. 19. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Pl menj be személyesen és követeld vissza a pénzedet, ha nem tudják cserélni.
2013. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
elég drága a jegy durván 6000 ft.. előbb valami jogi úton próbálnám.
2013. dec. 19. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:

a jogi út távolról még drágább.

fogy védelem nem fog foglalkozni a békéltető testülethez küld max.


Küldhetsz a boltnak fizetési meghagyást, de az is pénzbe kerül.


Panaszkönyvbe írhatsz de azt is személyesen kell.


Írhatsz ügyvéd segítségével de az is pénz.



Kibányászhatod a fogy véd törvényt és azzal írhatsz nekik, de nem valószínű, hogy célbeér, esetleg a homar blog-ra is írhatsz róluk egy posztot, hátha észbe kapnak.

2013. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!