Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek valamit internetrő...

Ha rendelek valamit internetről és ajánlott levélként küldik, akkor nekem akkor kell kifizetni a rendelt terméket, mikor megérkezett hozzám és csak ennek fejében adják át?

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2013. dec. 20. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem az ajánlott levélen múlik.

Ha utánvéttel veszed, akkor igen, akkor kell kifizetni, mikor kiviszik neked a terméket. Ha előre utalással, akkor pedig nyilván először elutalod az összeget, és utána viszik ki a csomagot.

2013. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy ez első mondta. De az utánvételt nem érdemes választani, mert minimum 500 forinttal többe kerül, másfelől pedig az eladók nagy része utálja ezt a postázási módot, mert kockázatos.
2013. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha utánvéttel jön a csomag, akkor se bonthatod ki, amig nem fizettél. Vagyis így is lehet benne tégla...Legfeljebb utólag tehetsz feljelentést, ha a postás hajlandó neked tanuskodni.
2013. dec. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: na azért ha tégla van benne pedig drága dolgot vártam akkor a postás tuti nem sétál el a pénzzel!! Vagy te simán elengednéd?
2013. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Változó, attól függ, hogyan adták fel. Ha utánvéttel, akkor a postásnak kell kifizetned a pénzt, és tényleg csak úgy kapod meg a csomagot. Ha csak simán ajánlva adták fel, akkor viszont az eladót kérdezd meg, mi legyen. Általában magánemberek, kisebb cégek küldenek így, a nagyobb webáruházak futárszolgálattal szállítanak. Az esetek többségében ilyenkor előre kell utalni a vételárat a szállítási díjjal együtt, bár én kaptam már úgy is - na nem nagyértékű - árut, hogy a borítékban volt a sárga csekk, amin utólag ki kellett fizetni.
2013. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A postas nem kotelezheto tanunak. A TV-ben nemegyszer mutattak, hogz szemet volt a csomagban, telo helyett.

/

2013. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!