Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlott levél eltűnt a...

Ajánlott levél eltűnt a postán. Hivatalos iratok voltak benne, amelyek pótolhatatlanok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

16-án adtam fel, elsőbbségi ajánlott küldeményként, országon belül. A címzetthez most sem érkezett meg.



Mire számíthatok?


2013. dec. 27. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Leginkább semmire. Úgy 4-5 hónap levelezés és fenyegetés után (ha kitartó vagy) kifizetik a feladási díj 15x-ösét kártérítésként. De a pótolhatatlan irataidat nem adja vissza már senki...


Nekem egy pótolhatatlan kitűzőt loptak el a postán. Ezen a tortúrán mentem végig, és végül fizettek, de ahhoz át kellett már verni őket. Mert ők aztán hivatkoztak mindenre...


A feladóvevénnyel menj be a postára és kérd meg, hogy a ragszáma alapján keressenek rá. Vigyázz, ne rögtön tudakoványt indíts mert annak ára van, és ugyanaz lesz a válasz mintha csak szépen megkérdezed tőlük... Megmondják hol látták utoljára.


Nálam még viccesebb volt mert azt mondták, hogy én személyesen vettem át a település főpostáján. Kimeredt a szemem. Mondtam, hogy tudtommal belőlem csak 1 van személyimből is 1 van és mindkettő itt van nálam, a személyim is és a személyiségem is :D Aztán kértem, hogy mutassák meg a papírt amin én a saját aláírásommal átvettem. persze az már nem volt meg.... Felhívták a postást is, aki képzeld emlékezett az 1 hónappal korábbi levélre, hogy felhozta és én vettem át tőle személyesen........ Érted, napi többszáz levelet visz ki, de 1 hónappal később erre az egyre tisztán emlékezett.

Aztán az ügy során amikor rájöttek, hogy nem tudnak papírt mutatni amin átvettem volna, utána azt mondták bedobták a ládába. És még folytatódott...


Simlis banda.

2013. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kb ilyesmire számítottam sajnos.


Azért az se semmi, amit veled műveltek. Néha pofám leszakad, hogy mit megengedhetnek maguknak.

2013. dec. 27. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Máskor tértivevénnyel add fel ajánlva.


A magyar posta egy katasztrófa!


Kínából 3 nap alatt ideér a csomag, itt utánna 3 hétig dobálják a nagyraktárban mire kikézbesítik!


A legnagyobb vicc meg hogy a sok szerencsétlen postás még napjainban is a szar biciklikkel csattog esőbe hóba sárba fagyba világítás meg minden nélkül!


A Bkv ugyanez!


Szar kommunista állam.

2013. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi jóra nem számíthatsz a postától.


Tudnék történeteket mesélni, saját zsebbe kerülő százmilliókról, milliárdokról, de nem teszem, mert beperelne a posta hitelrontásért és mivel a szálak politikai szintekre vezetnek, esélyem sem lenne.

Az árakat meg emelik, persze nem úgy, hogy azt mondják ez a szolgáltatás ennyivel drágább, hanem átnevezik és az új nevű, de azonos szolgáltatás már két és félszer annyiba kerül.

2014. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!