Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi pótlék ebben a formába...

Családi pótlék ebben a formában jogtalanúl vettem fel a gyerekemre?

Figyelt kérdés

A fiam 18 éves lett 2013 jun 6.-án azaz a mostani 2013-2014-es tanévben már nem volt tanköteles!

De még is kaptam eddig utána is a családi pótlékot.

Nem járt be egész évben.

Azt mondta majd ő mindent intéz...

Nem irtatkozott ki de még csak egy nyamvadt felszólítást sem kaptunk sehonnan!

Szeptembertől mostanáig az az 75Ezrer forintott most én jogtalanúl vettem fel rá?

Nekem ebből az jött le. Én ilyenről eddig nem hallotam.Úgy gondoltuk ha nem jár be többet nem kapjuk többet de még is...

Mi ilyenkor a teendő? Mit kell tenünk és hol?


2014. jan. 1. 05:19
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Lehet, hogy keversz dolgokat:


Az iskoláztatási támogatás a tankötelessé válás évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét, sajátos nevelési igényű gyermek esetén a 23. életévét betölti.


Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.


A tankötelezettség a tanuló tizenhatodik életévének betöltéséig tart. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható annak a tanítási évnek a végéig, amelyben a huszonharmadik életévét betölti.


Ha a fenti dolgok a fiadra nem érvényesek, akkor a Magyar Államkincstárnál kellett volna jelezned, hogy nem vagy jogosult X. Y. naptól a családi pótlékra (iskoláztatási támogatásra).

Minél előbb tedd meg, és számítsál rá, hogy visszafizető határozatot kapsz arra az időre, amikortól nem voltál jogosult rá. Valószínűleg késedelmi kamatot is felszámítanak, de ez viszonylag csekély mértékű.

2014. jan. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen ha nem járt suliba akkor vissza kellett volna mondani.

Azért az csak feltűnt,hogy kapod.

2014. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha nem járt suliba akkor annak nyilván papíron is nyoma van, így jogtalanul vetted fel a családit, ezt az ügyet neked kell intézned, neked kell tudnod meddig akar a gyereked tanulni. vissza kell fizetned utólagosan az összeget
2014. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De miért nem küldtem felszólításokat?

Miért nem rúgták még ki őt az iskolából?

Szakiskolába járt. Még abban rendszerben maradt hogy 18 évig tanköteles.

Tehát akkor minden féle képpen vissza kell fizetni ezt az összegetet és azt egy összegben kellesz fizetni vagy részlet fizetést lehet e kapni rá három kiskorú mellet?

2014. jan. 1. 14:07
 5/6 A kérdező kommentje:

De miért nem küldtek felszólításokat?

Miért nem rúgták még ki őt az iskolából?

Szakiskolába járt. Még abban rendszerben maradt hogy 18 évig tanköteles.

Tehát akkor minden féle képpen vissza kell fizetni ezt az összegetet és azt egy összegben kellesz fizetni vagy részlet fizetést lehet e kapni rá három kiskorú mellet?

2014. jan. 1. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

A Magyar Államkincstár nem magánnyomozó iroda, hogy minden ügyfelének az életét nyomon kövesse. Amikor megigényelted a családi pótlékot, benne volt a megkapott határozatban, hogy a változásokat, amely érinti a családi pótlékra jogosultságodat, köteles vagy (akkor még 15 napon belül) jelezni feléjük.

Ők időnként bekérnek iskolalátogatásit, de nem az Ő dolguk az életedet figyelemmel kísérni...:(


A részletfizetési lehetőséget is tőlük kéne megérdeklődnöd.

2014. jan. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!