Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van ha FOREX kereskedésben...

Mi van ha FOREX kereskedésben többet bukok, mint amennyi a számlámon lévő pénz?

Figyelt kérdés
Behajtják rajtam és elviszik a magánvagyonom, vagy mi történik ilyenkor?

2014. jan. 5. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ennek a gyakorlati esélye közel nulla, de ha mégis úgy adódna, akkor ki kell fizetni.
2014. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól leírtad. Pont ugyanúgy jönnek a behajtók és kiverik belőled, mintha egy banknak tartoznál.

Persze nem kiverik, csak vonják a fizetésedet, elviszik az értékes tárgyaidat, levonják a bankszámládról, ha örökölsz az is az övék, stb.

2014. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És erre nem lehet esetleg biztosítást kötni?
2014. jan. 5. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy alaptalan aggodalom, de ha ennyire nincs fogalmad az egészről, akkor szerintem úgy jársz a legjobban, ha gyorsan kivered a fejedből ezt az egész FOREX témát.
2014. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Tudom, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszolok, de ha ilyen témában érdeklődsz, nyugodtan írj nekem üzenetet, talán tudok segíteni pénzügyi befektetések összehasonlításában, hogy könnyebb legyen megtalálni az előnyöket-hátrányokat :)
2014. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez baromsag!!!! Hol hallottad ez a nagy huyleseget???! Nem tudsz tobbet vesziteni mint amennyi a szamladon levo penz!!! Itt arrol van szo egyszerusitve a pelda kedveert, arra van lehetoseg hogy nyitsz egy utletett mondjuk veszel 100.000 forintert eurot tehat arra spekaulalsz hogy a forint gyengulni fog, de a forint erosodik es mondjuk amikor lezarod az ugyletet bukhatsz rajta 240.000Ft ha van annyi penz a szamladon ha nincs akkor mar a rendszer elobb automatikussan lezarja az ugyletett, hogy a broker cegnek ne legyen rajtad vesztesege.
2014. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nezz utanna a neten a margin call kifejezesre mert pont erre hivatott!!
2014. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon extrém esetben van rá elméleti esély, ha mondjuk olyan brókercégnél van, amely hétvégén nem likvidálja a pozícióit és mondjuk 500x tőkeáttétellel dolgozik, továbbá van egy nagy gap nyitáskor, akkor elméletileg lehetséges, de ennek nagyon kicsi az esélye. Ezért írtam én is, hogy alaptalan ez az aggodalom, de a sok "hozzáértő" lepontozta...
2014. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 WheneverYouWant ***** válasza:
Egy számla soha nem mehet minuszba... egy bróker nem enged téged többet bukni mint amennyit odaadtál neki... automatikusan kidob a trade úgytudom álltalában a pénzed 1%ánál.
2014. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

A szakértők részére beillesztek ide egy linket.


[link]


A Forex, spread betting és CFD-kereskedések egyaránt magas kockázatú üzletek, ezért a belőlük adódó veszteségek meghaladhatják a kezdeti letét értékét.


Tehát igen, van olyan bróker, illetve van olyan helyzet, amikor el lehet bukni nagyobb összeget is a tőkénél.

Elég nehéz kivitelezni, de bizony lehetséges. Az Alpari használ margin-call-t, de a tőkeáttét miatt nálam is megtörtént, hogy mikro számlán kis alaptőkével nyitottam egy 1 LOT-os pozit. A következő másodpercekben a számlám előjele -300 dollár körül mozgott. Nem volt ideje margin-call-t intézni, és csak a jó szerencse mentett meg! Pár éve történt, amikor feltelepítettem az új gépre az MT4-et, ahol is alapértelmezés szerint 1 lot a kötési egység amit át kellett volna állítanom. (Persze, -gondoljátok- meg is érdemelte ez a h.. Miért nem figyelt jobban.) Más is járt már így. Nem is gondoljátok milyen gyakori ez a hiba.

2014. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!