Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi ideig nézik visszamenől...

Mennyi ideig nézik visszamenőleg a TB tartozást?

Figyelt kérdés

MOst tudtam meg, hogy a férjem az elmúlt 2 évben nem fizette a TB-t.

Mekkora bírságra számíthat?

Úgy tudom, visszamenőleg 5 évig nézik. Ha kiderül, hogy volt elmaradása ez alatt az 5 év alatt, akkor olyat tehetnek, hogy visszamennek 5 évnél korábbra is, hátha akkor sem fizetett?


2014. jan. 16. 15:17
 1/8 anonim válasza:
Munkanélküli?
2014. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoljatok légyszi. Minden info a rendelkezésetekre áll.
2014. jan. 16. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, 5 év az elévülési idő.
2014. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha munkanélküli, akkor késedelmi kamat, nincs birság.
2014. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2 Tehát ezért nem mindegy.
2014. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem másfél évig nem volt fizetve.Az előtte lévő időt is megnézték.Ki kellett egyben fizetnem visszamenőleg az elmaradást.Részletre nem volt lehetőségem.Kérhettem volna méltányosságit de nem javasolták mert úgysem adják meg és bele sem kezdtem.

A bírság a másfél évre plusz 5000Ft-ba került.

2014. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom kamat is van és bírság is, szerintem kérdezd meg a helyi NAV irodában.
2014. jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak az elévülési időn belül vizsgálhatja a NAV. Ez elvileg 5 év, a gyakorlatban az elévülési idő számítása miatt kicsit több, mivel mindig a tárgyév december 31-én kezdődik az 5 év számítása. Tehát egy mostani, 2014 januári kötelezettség csak 2014. december 31-hez képest 5 évvel évül el. Így összességében maximum majdnem 6 évről lehet szó, illetve a késedelmi kamatokról és a bírságról.
2014. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!