Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar Posta hogyan szállítj...

A Magyar Posta hogyan szállítja a leveleit Ázsiába pl. Indiába?

Figyelt kérdés

Hello.


Feladtam egy levelet Indiába ajánlott és elsőbbségi levélként, viszont nem árulták el hogyan kézbesítik a levelet. Érdekelne, hogy a Magyar Posta ilyen távon hogyan és milyen közlekedési eszközön szállítja leveleit pl. Indiába / Kínába / Tibetbe stb.?


Köszönöm a válaszokat! :)



2014. jan. 16. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A Discovery-n láttam, hogy az amerikaiaknál, hogy is megy.

Ott a helyi postára beviszi a polgár, majd a posta egyszerűen továbbítja, egy reptérre, ahol a többi levéllel együtt elrepül, például egy utasszállítóval. Majd aztán a helyi posta szolgálat kiszállítja a megadott címre.

Gondolom, hogy valami hasonló a megoldás itt is.

2014. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval egyébként az ilyen utasszállító repülőgépeken bérli a Magyar Posta a helyet a leveleknek, amit kiküldenek? :)


Nagyon köszönöm a választ! ^^

2014. jan. 17. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak gondolom. Ahogy én láttam, akkor ott a csomagtérbe raktak be egy hatalmas dobozt, ami tele volt levelekkel, és egyéb küldeményekkel.
2014. jan. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatban ez úgy működik hogy a posta kapcsolatban van néhány globális csomag és küldemény szállítóval.

Ezek a szabad kapacitásokat értékesítik különböző cégeknek, így a posta számára is.

Küldemény végcéljától függ hogy milyen módon fogják elindítani az útján. Az európán belüli küldeményeket és itt elsősorban levélről beszélünk gyakran utasszállító gépek viszik. Kisebb részben az úgy nevezett "árus járatok"


Mivel Indiába adtad fel, így valszeg szortírozás után egy hajnali-vagy késő éjszakai árus járat elvitte egy nagy elosztó központba. Budapestről jellemzően a németországi Cologneba (Kölnbe) vagy Lipcsébe viszik. Szét válogatják, rendszerezik..és már megy is egy cargo "irány" járatra. Így bő 30 óra alatt megkapja a címzett.


Pontosat nem tudok írni, de szerintem a DHL továbbítja.


A Magyar Posta nem bérel repülőket, mert nem tudná megtölteni adott irányban a gépet.

2014. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó a bő választ, ment a plusz. Köszönöm! :)
2014. jan. 19. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!