Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Heti 60 órás 2 műszakos...

Heti 60 órás 2 műszakos munkarendben dolgozom, Törvényes-e hogy délutános héten Vasárnap 00:30-kor fejezzem be a munkát és Hétfőn 3:35-kor újra munkába álljak?

Figyelt kérdés

Kollektív szerződés van a cégnél éves időkerettel és idény munkának van minősítve.

Hegesztőként dolgozom és fizikailag nagyon megterhelő, nehezen tudom elképzelni, h erre az MT lehetőséget adjon.


2014. jan. 17. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, elvileg több mint 24 óra áll rendelkezésedre pihenni.

Amúgy amiket tapasztalok mostanában, szerintem tutira meg lehet oldani ezt törvényesen is ilyen-olyan kitételekkel.

Nekem volt olyan, éjjel 1kor végeztem, mehettem reggel 4-re vissza. Igaz, csak egyszeri eset, de manapság bármit megtehetnek az emberrel.

2014. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az MT szerint műszak leadás és új műszak felvétel között 10 órának (vagy 11-nek?) kell eltelnie oszt' csók. X ledolgozott nap után pedig ki kell adni a pihenőnapokat, ami tisztán 24 óra, az mindegy, hogy hánytól hányig.


Ergo nekem ez szabályosnak tűnik.

2014. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hihetetlen, hogy erre lehetőséget ad a törvény én meg fizikailag alig bírom:S

2014. jan. 18. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!