Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes befektetni?

Mibe érdemes befektetni?

Figyelt kérdés

2 ingatlanról van szó.

Az egyikre van vevő, a másikra nincs.

A kettőből befolyó összegből akarok majd a későbbiekben házat venni, de úgy néz ki, hogy egyenlőre a jelenlegi házamat (amiben lakom) arra nem nagyom van vevő.

Viszont a másikból nem jön ki annyi pénz, hogy vegyek egyet (örökölt és több felé osztódik a pénz). Nem akarom, hogy elússzon, és adózni sem akarok utána.

Mibe fektethetem be úgy az ingatlanból befolyt összeget, hogy ne kelljen adóznom utána és esetleg még kamatozzon is? - ez a lényeg



2014. jan. 18. 20:21
 1/5 egy újabb válaszoló ***** válasza:
TBSZ számlán egy befektetési alapba.
2014. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy adóznod mindenféleképpen kell, akkor is, ha másik ingatlanba fekteted bele.
2014. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd azt mondta hogy nem kell adóznom (azért mert az ingatlant több mint 5 éve a tulajdonomban van, és az hogy én csak most adtam el azaz én dolgom, ha rögtön eladtam volna, vagy 5 éven belül akkor kellene adóznom utána) és bevallani sem kell...

Ez most komoly?

2014. febr. 10. 14:01
 4/5 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Igen, komoly. Ha több mint 5 éve van meg, akkor nem kell adóznod az eladása után.
2014. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzarvasLászló ***** válasza:
0%

A befektetések/megtakarítások hozamára terhelődő kamatadót és az EHO-t akkor tudod elkerülni ha bizonyos esetekben 5 (állampapír) vagy 10 éves megtakarítás után nyúlsz hozzá.


Én egy köztes megoldást javasolnék az ingatlanból befolyt pénz egy részére (a többi részét például kösd le állampapírba) hogy a likviditásod is megmaradjon, illetve kitermelj annyi hozamot, hogy megérje a kamatadó és az EHO levonása után is:


Mivel ezzel foglalkozom az én részemről azt ajánlom, hogyha megteheted, akkor indíts el egy folyamatos díjas megtakarítást.

Ezeknek van eseti része ahová be tudod tenni az ingatlanból befolyt jövedelem egy részét ami hozamot termel.

(az is megoldható, hogy menet közben az eseti részbe betett pénzből vonják le a megtakarítás pl. havi díját és ugyanakkor az is működik, hogy kivegyél az eseti részből ha hirtelen pénz kellene).


Azt már Te döntöd el, hogy mennyire kockáztatsz és mit teszel a nagyobb hozam elérése érdekében.

Léteznek összeállított csomagok: van alacsony kockázatú része is ezeknek a megtakarításoknak, vagy mérsékelt kockázat, esetleg közepes vagy magas kockázatúban is lehet a pénzed. Vagy szétosztod úgy és olyan alapokba amilyenekben fantáziát látsz.


Ilyenekben tudok Neked segíteni.

2014. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!