Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A mai világban hogy éri meg...

A mai világban hogy éri meg jobban az együttélés?

Figyelt kérdés

A kérdésem párokra vonatkozik.

A mai elég bonyolult világban szimpla párkapcsolatban, élettársi kapcsolatban, vagy házasságban éri meg együttélni? Van valami különbség ezen állapotok közt az állam számára? Régebben azt tudom, hogy a házasokra vonatkozó szabályok sokkal keményebbek és "lehúzósabbak" voltak, de ez ma hogy is van?


Még mielőtt bárki beszólna...

Eszembe nem jut az, hogy csak ezért házasodjak, vagy valami, csak szimplán érdekel.

Ha arra kerülne sor, biztos, hogy nálam ez lenne a legutolsó szempont a döntésben, így légyszi ezekkel a fajta kioktató válaszokkal kerüljetek el, és hagyjatok.


Az értelmesebbjének pedig köszönöm.


2014. jan. 22. 18:04
 1/6 cicwarek ***** válasza:

Egyedülálló szülőnek több támogatást ad az állam. Ingyen válhattok el, ha nem vagytok házasok.


Ha nem vagy a párod rokona, nem fog szóbaállni veled az orvosa. Nem fogsz tőle örökölni.


Szóval van pro és kontra is. A társadalom azt várja, hogy a párok összeházasodnak. Én ezt ajánlom, ha nagyon tanácstalan vagy.

2014. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"szimpla párkapcsolatban, élettársi kapcsolatban"


Ha együtt laknak akkor nem bejegyzett élettársak, nyilván egy idő után mindenki együtt él.


Házasságban vagyon közösség van, ne adja az ég meghalna lakására özvegyi haszonélvezetet kapsz. Apának nem kell apaságit tennie a gyerek automatikusan apja lesz. Jogilag a házasság biztonságosabb.



Egyébként egyedülálló szülő kemény 1000Ft-tal több családit kap, tudom ezzel is sokan visszaélnek, de az csak egy jó szomszédon múlik és visszamenőleg kifizettetik. Meg most havi 1000Ft-ért tagadják le a gyerek apját, hát én nem is minősítem őket.

2014. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyedülálló szülőnek sem ad több segély az állam, ez hülyeség. A havi 1000Ft családin kívül semmi sem jár egyedülállóknak. Minden más segély vagyoni helyzethez kötött nem családi kapcsolathoz.
2014. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én értettem magam félre, egyelőre még családról szó sincs, hiszen egyetemisták vagyunk mindketten.

De ez egy érdekes kérdés még így is.

Engem speciel amit mondtatok, az anyagi haszonélvezet, ilyesmi, az nem igazán hajt, biztos, hogy nem ezért fogok házasodni, ha megteszem.

De majd valamikor egyszer tervben van, persze, de nem a szülők, nagyszülők véleménye miatt.


Mivel a gyermekes dolgokat én is ismerem, sajnos anya elvált, így van benne részem bőven.


De mi a helyzet az egyebekkel? Mármint az adózásra gondolok, meg ilyesmire.


Az élettársi dologgal, meg a bejegyzetlen élettársival, és házassággal ebből a szempontból, amit írtatok tisztában vagyok, hogy mit jelent, de igazából a többi érdekelne.

2014. jan. 22. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értelek, egyetemisták összeköltöznek aztán kész. Állam nekik nem ad semmit ha külön ha együtt élnek.
2014. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem magamra értem, általánosságban. Tudom, hogy nekünk nem jár semmi. Én tanulok, párom dolgozik jelenleg.


Tudom, hogy most fura, hogy miért kérdem pont most, mikor "még ráér", csak szimplán érdekel a dolog, mert helyről sokat hallani, és azért jó tisztában lenni nekünk is a dolgokkal, hogy majd akkor hogy is készüljünk. Lehet, hogy ez egy, vagy akár öt év múlva lesz esedékes, igen, ennyire kifelé vagyunk a tanulásból, de attól függetlenül, hogy jelenleg nálunk NEM aktuális a kérdés, engem érdekel.

2014. jan. 22. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!