Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszakaphatom-e a cipő árát?

Bacskan16 kérdése:

Visszakaphatom-e a cipő árát?

Figyelt kérdés
Még az ősz folyamán vettem egy bakancsot, amihez fél év garancia járt, tönkre ment (egy esős napon elég rendesen beázott), a boltban javíthatatlannak nyilvánították, és a termék árának levásárlását ajánlották. Lehet-e ilyenkor a termék árát visszakérni a levásárlás helyett? Nem az első cipőjükkel volt már gond, így nem szeretnék egy újabb termékükkel foglalkozni, inkább máshol vennék bakancsot.

2014. jan. 23. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el a garancia papírt.
2014. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak blokkot kaptam, az eladó annyit mondott, hogy "így szokták". Ha hibás a termék, javítják, ha megint hibás lesz, ismét, és csak a második javítás utáni elromlásnál fizetik vissza. Itt viszont rögtön javíthatatlannak bizonyult a cipő, ami szerintem ugyanaz, mintha sok két javítás után lenne javíthatatlan. ezért gondolom, hogy ilyenkor is vissza lehet kérni az árát.
2014. jan. 23. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor menj vissza és nagyon határozottan mondd meg nekik, hogy kéred az üzletvezetőt. Mondd el a problémád mégegyszer, érthetően és ha hárít, akkor mondd el, hogy: Jó, akkor Te most hazamész és hívod a fogyasztóvédelmet, mert ebben az üzletben jogtalanul jártak el veled és meg akarnak károsítani!!
2014. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha a termék a garancia lejárta előtt tönkre megy olyan mértékben, hogy nem tudják javítani, akkor az árát visszakérhetem, mert jogomban áll. Ezt szerettem volna biztosan tudni. Köszönöm! :D Csak szerintük nem kaphatom vissza a pénzem, csak egy másik "bakancsot" (ha egy fél centis vízben beázó szutykot annak lehet hívni) vehetek náluk magamnak. Ez így akkor félrevezetés... oda sem megyek többet vásárolni.
2014. jan. 23. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem akarják visszaadni, mert ők jutalékot kapnak az eladás után...

Viszont ha nem adtak garancia papírt, még azt is megemlítheted hogy ez szabálytalan volt és ezt is jelented a fogyasztóvédelemnek!

2014. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A reklamációt már felvették, kaptam belőle egy példányt. Nem tudom, van-e rajta valami ezzel kapcsolatban, de szerintem nincs. Megnézem, mit adtak pontosan.
2014. jan. 23. 16:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Adtak tájékoztatót, ezzel nem lehet megfogni őket
2014. jan. 23. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!