Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » December 1-től vagyok táppénze...

December 1-től vagyok táppénzen, mikor látok belőle pénzt?

Figyelt kérdés
Sajnos nem a munkáltató fizeti,eddig még a decemberit és januárit sem kaptam meg! :(
2014. febr. 5. 10:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Több kérdés is van: miért vagy táppénzen, tavaly voltál-e korábban táppénzen, és mennyi betegszabadságot vettél igénybe eddig a keresőképtelenségig.

HA valami általános okból nem dolgozol (nem veszélyeztetett terhesség és nem üzemi baleset), akkor 15 munkanap betegszabadság jár, amit a munkáltató fizet, de ugye nem tudom, lehet, hogy ezt te tavaly korábban elhasználtad. Ha igen, akkor táppénzzel indul


A táppénzes papyírt leadod munkáltatónak, ő igazolással együtt továbbküldi az oep-hez (sok esetben, pl kisebb vállalkozás) a köynvelő iktatódik a munkáltató és az oep közé.

NEkem bérszámfejtőként az a tapasztalatom, nem az oep szokott rajta ülni, hanem a munkáltató illetve a könyvelő. Odaadod a papírt, kicsit félreteszi az asztalon...

Mindig azt szoktam javasolni, itt az oldalon is, hogy csak úgy adjatok át tp papírt, ellátás-igénylást a munkáltatónak, ha aláírva, dátummal kaptok róla papírt, hogy átvette. Enélkül ülhet rajta a kár fél évet is, és ti nem kaptok pénzt, mert visszamenőleg max hat hóra jár. HA igazolni tudod, hogy mikor adtad le, hat hón túl is kifizeti az oep, és jól megbünteti a munkáltatót.

2014. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!