Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan találhatok meg valakit,...

Hogyan találhatok meg valakit, aki tartozik nekem pénzzel de felszívódott?

Figyelt kérdés
Egy régen kedves barátom tartozik nekem 100 ezer forinttal.Szerződés van róla,tanú is aláírta.A fizetési határidő lejárt 2 hete,de már jóval előtte elkezdtem keresni őketAz illető eltűnt a családjával együtt,a telefonszámaik már nem élnek,a lakásukat a bank eladta,elérhetőséget nem adtak meg senkinek,más munkahelyük van már,szóval senki semmit nem tud róluk.Ha peres úton szeretnék hozzájutni a pénzemhez,akkor sem tudja őket a bíróság értesíteni.Hogy lehetne megtudni hol vannak?Igen,tudom magánnyomozó,behajtó cég stb.Ha lenne rá pénzem megbíznék valakit,de nincs.Van valami ötletetek?

2014. febr. 5. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk fel is jelentheted őket, csalás megalapozott gyanúja miatt, ez nem kerülne pénzedbe.

Amúgy meg facebookon, iwiwen sincs semmi nyomuk?

2014. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kerestem én már őket mindenhol hidd el.Nincsenek fent egyiken sem,nem is voltak.Ügyvéd ismerős küldött felszólító levelet,de visszajött,hogy a címzett ismeretlen.Én is gondoltam rendőrségre,de az ügyvéd azt mondta,ezzel nem fognak foglalkozni,mert nem csalás,polgári pert indíthatok csak.
2014. febr. 5. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
polgári pert indítasz, a bíróság küld egy felhívást Neked adatközlésre, ezzel a papírral bemész a lakcímed szerinti önkormányzathoz és adatszolgáltatást kérsz a KEKKH nyilvántartásából néhány ezer Ft-ért, majd ha ez elkészül, akkor kipostázzák Neked, ezt pedig benyújtod a bíróságnak. Remélhetőleg van bejegyzett lakcímük.
2014. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A központi nyilvántartóból kértem adatokat.A kölcsönadási szerződés bemutatása után az ügyintéző pikk-pakk utána nézett,ugyanazt a lakcímet adta meg,ami nekem is van,nincs új lakcím,a régiről sem jelentkezett ki.Zsákutca.Egyéb tipp?
2014. febr. 19. 15:20
 5/5 anonim ***** válasza:

az ügyintéző által kapott papírt benyújtod a bíróságra, mást nem tehetsz

ezek után a bíróság kétszer értesíti az ügyindításról az illetőt térti ajánlott levélben, a második visszaérkezéstől átvettnek minősül

nem a Te dolgod nyomozni utána, megteszik ők hivatalból, az első lépést szokta néhány bíróság az ügyfélre hagyni, ennek eleget tettél, neked más eszköz nincs a kezedben

2014. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!