Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az kamu ha regisztrációs...

Acidblackcherry kérdése:

Az kamu ha regisztrációs díjat kérnek, de csak a szerződés megkötése után?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy előre ne fizessünk regisztrációs díjat, de ez akkor is gyanús ha már megkötöm a szerződést és utána kell csak kifizetnem ? Azt írja hogy csak egy egyszeri díj.

2014. febr. 11. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. A legtöbb (munkaerő)közvetítő aki megbízható így dolgozik. De előzetes érdemes megnézni azt is, hogy van erre jogosultsága és regisztrációs száma a (munkaerő) közvetítő cégnek.


Átolvasod a szerződést, értelmezd, és eldöntöd, hogy megtartod, vagy visszadobod, vagyis elfogadod a szerződésben foglaltakat és kifizeted a regisztrációs díjat, vagy visszadobod (fenntartva esetleg azt, hogy ezért bizonyos %-ú kötbért kérhetnek tőled, amiről előzetesen írásban, általában díjmentes együttműködési megállapodás keretében kell tájékoztassanak)


Az a gyanús, ha mindenféle munka -és egyéb szerződés nélkül előre kérnek pénzt. Abba nem szabad belemenni.

2014. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A munkaerő közvetítő nem a munkavállalótól kér pénzt, hanem a munkáltató fizeti ki.

Róbert... :D


Kérdező: a helyedben én egy forintot se adnék nekik.

2014. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos elég rossz tapasztalataim vannak. Apródon van a hirdetés .
2014. febr. 11. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk apródos hirdetés útján egy normális (munkaerő) közvetítő nem hirdet, mivel adott esetben jellemző a túljelentkezés egy-egy általuk hirdetett állásra.


Első válaszolónak, meg majd becsatolom az ezzel kapcsolatos felmérések eredményét,amint kiértékelem amiben rádöbben, hogy fogalma sincs a jelen helyzetekről e téren... Illetve akik valóban így működnek,hogy csak a munkáltatótól kérnek pénzt, azoknak a hatékonysága gyakorlatilag elenyésző a kettős lefölözéses módszert használókéhoz képest :-))

2014. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Róbert akkor legyen igazad! ;)
2014. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem igazság, hanem tapasztalat kérdése inkább. Én belementem, 50.000 Ft-tot fizettem egyszeri díjba, azóta sincs gondom a jó pár milliós hiteltartozásokkal, párom csak 10-ezret, neki meg megtakarításban van hasonló tétele, ilyen egyszeri regisztrációs díj fizetésből, ami nem előre, hanem szerződéskor volt fizetendő. Szóval nem feltétlen elvetendő, de jól meg kell nézni kivel és mit írsz alá.
2014. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!