Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy cégnek szükséges levédeni...

Egy cégnek szükséges levédeni a nevét? Milyen hatásai vannak annak, ha ezt nem teszem meg? Utólag is meg lehet tenni? Hol lehet ellenőrizni a levédett nevek listáját?

Figyelt kérdés

Ha (jóval) idősebb leszek, és úgy jönnek össze a dolgok, szeretnék alapítani egy céget (pontosabban egy stúdiót), ezért volna szükségem ezekre az információkra.


Annyit sikerült kibogarásznom az interneten böngészve, hogy a levédés rengeteg pénzt kíván az ember zsebétől, éppen ezért lehetséges-e belekezdeni egy vállalkozásba védjegy nélkül? Tegyük fel, sikerül az üzlet, és a bevételből összejön annyi, ami a levédéshez kell. Tehát le tudom-e védeni?


No, de mielőtt a levédés szóba jönne, azt is tudni kéne, hogy egyáltalán szabad-e a választott név... Létezik-e egy ingyen és bérmentve megtekinthető online (vagy akár offline) lista a cégek neveiről? Egyáltalán egy stúdió a cégek kategóriájába esik-e, vagy külön értendő?


16/N



2014. febr. 12. 20:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Megj.:

~ Tudom, hogy a fiatal korom miatt egyesek reakciója egészen negatív mondanivalójú arckifejezést eredményez. Talán alapból a céljaim miatt is. De én ezt komolyan gondolom, és öt éve csak ekörül forog a fejem. Magyarán: nem menőzésnek szántam a kérdést, éppen ezért értelmes választ szeretnék a kérdéseimre. Előre is köszönöm! ~

2014. febr. 12. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha céget alapítasz előtte érdemes megnézned ezt az oldalt.

www.e-cegjegyzek.hu


név alapján keress rá a kiválasztott cégnevedre.

Levédetni, amíg nagyon nem csinálsz valami egyedül állót felesleges, mert a törvény úgy szól, hogy legalább 2 karakterrel eltérő cégnevet lehet csak választani. Attól, hogy van x cégneved, attól még más megcsinálhatja a két betűvel eltérő cégnevet legálisan.


Vannak törvényben megfogalmazott kizárások, hogy mit nem használhatsz a céged nevében, így például "Magyarország kft"-t nem választhatod, de "Magyarországi x kft"-t már igen. A cégnév használatáról pedig minden esetben a cégbíróság dönt és bejegyzés előtt értesít, hogy használhatod-e vagy nem?

2014. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

(Elnézés a késői reakcióért)

Köszönöm szépen, a válaszod nagyon sokat segített!

2014. jún. 21. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!