Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliában, Hollandiában (és...

Angliában, Hollandiában (és úgy mindent egybevéve külföldön) mennyit kereshet egy grafikus/webdesigner/kiadványszerkesztő tudással rendelkező személy?

Figyelt kérdés

Most végzetem el egy 2 éves kiadványszerkesztő képzést (keresztféléves OKJ). 2 éve csak úgy beestem erre a képzésre nem igazán tudtam mi akarok lenni. Végül már az első gyakorlati órán valamennyire megtetszett a grafikus része, ezért elkezdtem autodidakta módon fejleszteni magam.

Értek az Adobe termékcsaládból a photoshop-hoz, illustrator-hoz és az indesign-hoz. Ugye ahogy írtam kiadványszerkesztőként végeztem.

Értek valamennyire a weboldal szerkesztéshez: css, html, alap- php és java (nem csak honlaparculatot tervezése megy, hanem egyszerűbb oldalak összerakása sem okoz gondot, pl. portfólió típusú oldalak) . 1 éve kezdtem el különféle alkalmi munkákat is vállalni ilyen téren (főleg gyakorlat miatt). Csináltam már (természetesen magazin, újság arculatot) logót, névjegykártyát, kirakatmatricát, szórólapokat, plakátokat etc. (nem nagy hirdető plakátokat). Honlapszerkesztéssel még élesben nem foglalkoztam csak saját projcteket valósítottam meg.

Sokat spóroltam, hogy tudjak magamnak venni egy jobb számítógépet a munkához, illetve, hogy eltudjak majd valamerre indulni.

A lényeg az, hogy vidéken lakom és innen mindenféle képen el szeretnék menni. 2 opció van vagy felmegyek Budapestre vagy pedig külföld. Nekem az utóbbi fekszik a legjobban.

Eddig főleg (1 év ugye nem nagy intervallum) alkalmi munkákat végeztem (itt ott besegítettem), tehát egyfajta szabadúszó voltam. Tavaly nyáron volt csak normál gyakorlati helyem 3 hónapra. Munkahelyet találni itt Magyarországon nagyon nehéz főleg pályakezdőként, ezen a területen is. Szabadúszóként referencia hiányában nekem még nem érné meg.

Ezért érdekelne külföld. Természetesen angolul beszélek, illetve spanyolul társalgási szinten elboldogulok. 22/F


2014. febr. 16. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:
minden azon múlik, hogy mennyire megy jól a nyelv, illetve milyen referenciákat tudsz felmutatni. ha van egy 2-3 éves tapasztalatod, valós nyelvtudásod, akkor esély van elhelyezkedni.
2014. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!