Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S.15 napon belül visszak...

S. O. S.15 napon belül visszaküldendő levél.10 éve félárva vagyok 30% ot kapok viszont az életbe lévő szülöm 90%-ban rokkant magánvállalkozoként dolgozott nincs 3 éve bejeletve dolgozokent és tb-t se fizetett egy ideje jár nekem a 60%?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok apám több mint egy éve folyamatosan korházban van esélytelen a felépülés. nem kap rokkant nyugdijt több mint fél évig volt fizetos korhazban (nehéz volt fizetni) viszont azt olvastam hogy lehet választani melyik szülö nyugdijja kedvezőbb és azt választani anyám után viszont kapom de nagyon jol jönne még pénz sulihoz (dolgozni nem lehet az órarendem melett)

2014. febr. 16. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Javítás ki ha et évesek, de tudtommal csak akkor lehet választani, ha mindket szulo elhunyt.... Az életben levő utan hogy kapnal árva ellátást?
2014. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem javitalak mert nem tudom! nyilvan azert tettem fel ide kerdest. küldtek egy lapot amibe az van hogy jogosult 60%-os árvaellátasra az akinek mind kettő elhunyt vagy akinek az életben lévő rokkant csak ez a kettö van aki megkaphatja es nekem rokkant akkor elvileg járna viszont így hogy ő a gyerekeire csak tartozast tud hagyni nemtudom mennyire kapnám meg ez a kérdés!
2014. febr. 16. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még.

Választani akkor lehet, ha mindketten meghaltak és mindkettőjük után járna árvaellátás.

Ha apukád tényleg rokkant/egészségkárosodott, erről kell lennie egy orvosszakértői véleménynek, amit küldjél be a NYUFIG-nak és akkor kaphatod a 60%-ot..

2014. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!