Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a volt párommal 50-50%-ban...

Ha a volt párommal 50-50%-ban vagyunk lakás tulajdonosok, de nekem nem kell a ház milyen költségekre számíthat ha én lemondok a részemről? És a hitelből kivesznek? Tényleg van ezután illeték költség, és mennyi az?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
nem vesznek ki a hitelből, a részedről meg nem tudsz lemondani, a volt párod megvásárolhatja tőled a bank engedélyével és igen, illetékköteles, hacsak nem veszel egy drágább lakást, mint amennyi pénzt kapsz a jelenlegi tulajdonodért
2014. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tévedsz mert más átvállalhatja az adóstárs szerepét, erről már érdeklődtünk, és lemondhatok a részemről ügyvéd által hitelesítve, vagyis új szerződést kell csinálni!
2014. febr. 26. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
most kötekedni jöttél, vagy tanácsot kérni? :)
2014. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

igen, más átvállalhatja, ha

1. találtok olyat, aki átvállalja

2. a bank is beleegyezik


de ne gondold, hogy ennyire egyszerűen megszabadulsz a hitellel terhelt fél lakásodtól, kevesen vállalnak át hiteles lakást manapság, ráadásul úgy, hogy csak a fel lesz az övék. Max. az exed jelenlegi párja, de idegen nem fog ebbe belemenni.

2014. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. a volt párom testvére átvállalja

2. a bank beleegyezett.

2014. febr. 26. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Most ha már mindennek utánajártál és mindenhez kaptál engedélyt a banktól, akkor mit szeretnél vagy ezeket miért nem írtad le már a kérdésedben????
2014. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kérdésem amit újfent leírok!


Ha a volt párommal 50-50%-ban vagyunk lakás tulajdonosok, de nekem nem kell a ház milyen költségekre számíthat ha én lemondok a részemről?


Tényleg van ezután illeték költség, és mennyi az?

2014. febr. 26. 10:31
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Az ügyvéd erről is tájékoztat.
2014. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!