Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesti viszonylatban,...

Budapesti viszonylatban, mennyit kérhet egy ügyvéd, hogy egy cégnél meg jelenjen velem, és a jogaimat érvényesítse?

Figyelt kérdés
Egy programozó cég, már egy éve csinálja a weboldalunkat, a félév helyett.. ha telefonon keressük őket nem veszik fel, email-re nem reagálnak, ezért kéne egy ügyvéd aki megmondja nekik a helyzetet.

2014. márc. 5. 17:27
 1/6 SzarvasLászló ***** válasza:

Ehhez miért kell ügyvéd?

Egyébként ügytől függően 20eFt-tól indul egy tanácsadás vagy képviselet.

2014. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert ha a mi szavunk nem szent... és még ők határozzák meg mikor állnak neki javítani a hibájukat... akkor kell valaki aki úgymond rájuk ijeszt... mert ez nagyon nem korrekt...
2014. márc. 5. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kevered az ügyvéd és a verõlegény fogalmát.


Az ügyvéd felszólítást ír, illetve a bíróságon képvisel. Házhoz nem megy, semennyiért.

A verõlegény megy veled, és ijesztget, pofozkodik, amit szeretnél. Persze ezután a másik joggal fordulhat rendõrhõz, bírósághoz.

2014. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem úgy ijeszteni... hanem hogy ... elmondja hogy nem fer amit csinálnak... minek kell kötözködni? ...


de ha nem csinálnak ilyet hogy kijönnek képviselni akkor bocs, nem tudtam sosem volt ilyenben részem, és nem is vettem ilyet igénybe még

2014. márc. 5. 18:03
 5/6 SzarvasLászló ***** válasza:

Persze hogy kimegy Veled egy ügyvéd a kölcsönösen megegyezett díjért.


Én továbbra sem értem, hogy miért kell egyből ügyvéd (és nem a verőlegényeket értem helyette).


Ha van korrekt szerződésetek és azt nem tartja be, akkor először áttanulmányozom a szerződést, megnézem melyik pontok nem lettek betartva, odamegyek, esetleg megemelem a hangom is. Ha nem hat 1-2 napon belül (nem várok tovább), akkor jöhet az ügyvédi felszólítás, per, kártérítés.

2014. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

a szerződés át lett nézve... kb. mint mondtam fél éve lassan nem csinálják rendesen ... sőt email-re sem válaszolnak és telot is csak nagyon nagyon ritkán veszik fel...


de megyünk fel pestre...


eddig azért nem is tettünk semmit, mert kértek ugye egy szerver üzemeltetést kb két hónapig üresbe ment pedig kérték... az oldal nem készült el ... hibásan... nem termelt semmi hasznot... 200 ezer volt a szerver... :S mi pár hónapra csődöt mondtunk sajnos... de annyi nem volt bennük hogy az ő hibájuk és hogy akkor folytatják a hibát fizetnek egy szervert esetleg... kihasználva a helyzetet hogy elfogyott az arra szánt pénzünk a projektet lesz..ák.


persze arról nem beszélve mi is hülyék voltunk bizalmat adtunk nekik és kifizettük előre az oldal... ami nem száz ezrek voltak... :S

2014. márc. 7. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!