Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Előre utaltam pénzt, de nem...

Előre utaltam pénzt, de nem jött csomag, teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég rendeltem egy terméket apród-ról , úgy beszéltük meg az illetővel ,hogy az egyik felét elutalom előre a másikat meg akkor ha feladta a csomagot, nos.. azt írta egyik nap hogy feladta a csomagot és majd ha hazaért elküldi emailbe a fényképet a feladó szelvényről, én ekkor már elutaltam a pénz másik felét is, azt mondta sürgős neki, mert a kocsijával van valami, mióta elutaltam semmi válasz felőle, se a feladásról a papír, elvileg hétfőre érne ide a csomag reggelre, de kételkedem benne hogy egyáltalán feladta volna.. ez volt 2 napja kb. tudom, hogy hülyeség volt így megbízni ismeretlenül bárkiben.. és nem kevés pénzről van szó 90e + , várjak hétfőig szerintetek? a mostani törvények szerint hogy jár el a rendőrség ilyen ügyben? tudom az illető nevét (már ha valódit adott meg) telefonszámát, bankszámla szám stb,minden irat sms- email megvan még amit beszéltünk és bizonyíték lehet, csak érdemes e egyáltalán foglalkozni ezzel? szeretném visszakapni a pénzem... csak normális és komoly válaszokat szeretnék.

Köszönöm!!



2014. márc. 8. 20:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A királyi Posta 2 hétre vállalja a normál küldemények leszállítási idejét. Elsőbbségi küldeményt sem kézbesítenek a feladás naptári napján, ha nem délelőtt történik a feladás, hanem pl. este. Úgyhogy mindenképpen várj 15 napot, addig reménykedj. Utána meg azt csinálsz, amit akarsz, de nem biztos, hogy a hercehurca megéri. Az internetes oldal persze semmi felelősséget nem vállal és a felhasználót sem tiltja le.
2014. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tudom mert a postán dolgozok, de a GLS futár hozza aminek 24 óra a szállítási ideje, legrosszabb esetben is 2 nap
2014. márc. 8. 20:27
 3/22 anonim válasza:
Szerintem ezt buktad sajnos, de ha nem érkezik meg a csomag, mindenképpen menj a rendőrségre!! Sajnos a párom is ugyanebbe a hibába esett, feljelentést tett a rendőrségen, azt mondták ha lesz valami szólnak. Ez volt december elején, azóta semmit nem tudunk. De nem is reménykedünk már.. :( De a GLS-t fel tudod hívni, hogy mi van a csomaggal, ők biztos tudják és mindig nagyon kedvesek és segítőkészek! :)
2014. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Óh.. sajnálom a párodat:( sajnos a mai világban már senkiben sem lehet megbízni főleg nem így... akkor ezek szerint most valaki jót röhög a markában hogy sikerült átvernie valakit...

sajnos a GLS-nél nincs hétvégén ügyfélszolgálat, de remélem hétfőn adnak valami tájékoztatást ha esetleg megadom a címem hogy küldtek e csomagot arra a címre, csak folyton ezen idegeskedek mert ez sok pénz, nekem legalábbis:(

2014. márc. 8. 21:00
 5/22 anonim ***** válasza:

Kilencvenezer még a mostani szabályozás szerint is bűncselekménynek számít (jelenleg a "bűncslekményi határ" 50ezer), szóval ezzel foglalkoznia kell a rendőrségnek.

A bankszámlaszám és telefonszám ismertében elvileg könnyen fel lehet göngyölíteni az ügyet, szóval ha nem érkezik meg a cucc, akkor mindenképp tegyél feljelentést!

2014. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy foglalkozni fognak vele.. köszi a válaszokat!
2014. márc. 8. 23:13
 7/22 anonim ***** válasza:

annyian és annyi helyen elmondtuk már, hogy ilyen apród meg jófogás oldalakon nem utalunk előre, de még utánvét se, csak személyes átvét.


Tele az oldal ilyen kérdésekkel meg a "cserélni akartam, én feladtam ő meg nem". Amíg vannak ennyire palimadarak, addig ilyen csalók is lesznek.


Amúgy igen 90k az bcs.

2014. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Letörölte magát apródrol az ilető...
2014. márc. 9. 00:22
 9/22 A kérdező kommentje:
Nagyon félek, ezt nem hiszem el hogy mindig velem van ilyen :((((( MIT TEHETNÉK????
2014. márc. 9. 00:24
 10/22 A kérdező kommentje:
Hol tehetek feljelentést ilyenkor ha nincs rendőrség??
2014. márc. 9. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!